Bitcoin Mi Altcoin Mi? 2020’de Hangisi Daha Kazançlı Olacak?

Bitcoin Mi Altcoin Mi? 2020’de Hangisi Daha Kazançlı Olacak?

Paylaş
Bitcoin Mi Altcoin Mi? 2020’de Hangisi Daha Kazançlı Olacak?

Kripto para piyasasındaki duraklama dönemi, son günlerde durmadan yeşil bir tablo çizen Bitcoin (BTC) ve altcoin‘lere bakıldığında bitmiş gibi gözüküyor. BTC 10.000 doları zorlarken, Ethereum (ETH) 200 doları, XRP 0,30 doları ve diğer altcoin’ler de kendi psikolojik direnç noktalarını zorlamaya başladılar. Peki olası bir boğa piyasasında en çok kazanç sağlayacak olan kripto para hangisi olabilir?

Hangi Kripto Parayı Almalı?

Bitcoin tartışmasız en merkeziyetsiz proje olarak biliniyor. Buna ek olarak en çok likiditeye, en çok listelenmeye ve en güvenli ağa sahip olan kripto para da yine BTC olarak karşımıza çıkıyor. BTC volatil bir yapıya sahip olsa da, yine de bunun bazı altcoin’lerin gerisinde kaldığını söylemek doğru olacaktır. Özellikle boğa piyasasında BTC’nin anlık %20 artış yaşadığı bir noktada birçok altcoin %30, %40 ve %50 gibi inanılmaz artışlar yaşamışlardı.

Yani teknik olarak Bitcoin Cash (BCH) veya Litecoin (LTC) gibi yüksek piyasa değerine sahip altcoin’ler kazanç konusunda BTC’den çok daha fazlasını sunabilirler. Ama tabii ki bunun çok büyük bir risk olduğu da unutulmamalı. Bitcoin uzun vadede büyük bir kullanım alanına ve bundan dolayı yükseliş potansiyeline sahip. Birçok altcoin ise sadece ama sadece spekülasyonlardan ve alım baskısından dolayı yükselişe geçiyor.

Özetlemek gerekirse, boğa piyasasında altcoin’ler size daha kısa sürede oransal açıdan daha fazla kazandırabilecek potansiyelde olsa da, analistler uzun vadede her zaman Bitcoin’e yönelme eğiliminde oluyorlar. Bitcoin’in son günlerde gördüğü kurumsal yatırımcı artışı da uzun vade için bir ipucu olabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap