Bitcoin Madencisi Borçlarını Ödemek İçin Pay Sattı!

Bitcoin Madencisi Borçlarını Ödemek İçin Pay Sattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Madencisi Borçlarını Ödemek İçin Pay Sattı!

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Londra Menkul Değerler Borsası üzerinden 5,75 milyon sterlinlik bir pay satışı yaptı. Resmi kanalların yaptığı açıklamaya nazaran Argo, elde ettiği kaynak ile borçlarının bir kısmını finanse edecek.

Argo Blockchain’in devrettiği pay sayısı, şirketin satış öncesi piyasa pahasının yaklaşık %12’sini temsil ediyor. Açıklamaya nazaran pay seneletlerinin satış fiyatı ise piyasaya oranla %14 iskontoya sahip.

Londra merkezli kripto para madencisi, 2021’deki 30,8 milyon sterlinlik net gelirin tersine 2022 yılında 194,2 milyon sterlin ziyan etti. Kripto para piyasasındaki düşüş ve artan güç fiyatları Argo’yu hayli güç durumda bıraktı.

Bir çok Bitcoin madencisi ayı piyasasında iflas ederken Argo Blockchain varlık satışı yaparak ayakta kaldı. Şirket, ABD, Texas’taki bir madencilik tesisini 65 milyon dolara Galaxy Digital’e devretti. Argo ile Galaxy ortasındaki ticari bağ bununla sonlu kalmadı. Güç durumdaki kripto para madencisi, Michael Novogratz’ın şirketinden 35 milyon dolarlık bir kredi almaı kabul etti.

Argo Blockchain Payları Sert Düştü!

Geçtiğimiz dakikalarda gelen satış haberinin akabinde şirketin İngiltere’de süreç gören pay senedi ARB sert düştü.

BTC Piyasası: Bitcoin Madencisi Borçlarını Ödemek İçin Pay Sattı! 1Argo Blockchain pay senedi grafiği.

Bir evvelki haftayı 20 düzeyinde kapatan madencinin payları an itibariyle 10,70’ten alıcı buluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap