Bitcoin Madencilik Firması Canaan Creative’e Dava Açıldı!

Bitcoin Madencilik Firması Canaan Creative’e Dava Açıldı!

Paylaş
Bitcoin Madencilik Firması Canaan Creative’e Dava Açıldı!

Çin merkezli Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Canaan Creative, adım adım ilerlediği IPO yolunda büyük bir engel ile karşılaştı.

Canaan, SEC’i Kandırdı Mı?

Canaan Ekim 2018 tarihinde ABD’nin finansal regülatörü SEC’e ilk halka arz başvurusunda bulunmuş ve hedeflediği sermayenin 400 milyon dolar olduğunu açıklamıştı. Buna rağmen Canaan sadece 90 milyon dolar toplayabildi ve Nasdaq’a bu şekilde giriş yaptı.

Canaan’ın payını düşüren en büyük etkinin rakip kripto para firmaları olduğu biliniyor. Bitmain ve MicroBT gibi diğer madencilik donanımı üreticileri, Canaan’ın payında ciddi bir düşüşe sebep oldu. Buna rağmen madencilik devinin aldığı son darbe ise hepsinden daha kötü gibi gözüküyor.

Philippe Lemieux isimli Kanadalı bir  yatırımcı, Canaan’ın yatırımcıları ve SEC’i yanlış yönlendirdiğini belirterek 1933 Menkul Kıymet Yasasını ihlal ettiğini savunuyor. Lemieux avukatı ile beraber yaptığı başvuruda Canaan’a karşı toplu dava açtı. Yatırımcının en büyük iddiası ise Canaan’ın finansal olarak batmanın eşiğinde olması ve IPO yapacak kriterlere sahip olmaması şeklinde gözüküyor.

SEC’in buna ne cevap vereceği ise henüz belli değil.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap