Bitcoin madencilik devi, Nasdaq’da boy göstermeye başladı

Bitcoin madencilik devi, Nasdaq’da boy göstermeye başladı

Paylaş
Bitcoin madencilik devi, Nasdaq’da boy göstermeye başladı

Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan Inc. (NASDAQ: CAN) haka arzı sonrası Perşembe günü Nasdaq borsasında işlemlere başladı.

Canaan hisseleri ilk gün nasıl bir performans gösterdi?

Çin merkezli şirket, Çarşamba günü halka arzda 90 milyon dolar topladı ve her bir hisse değeri 9 dolar olan 10 milyon hisse senedine çıkarıldı.

Canaan’ın hisseleri, düşmeden önceki iki saatlik işlemlerde yüzde 39,4 artarak 12,54 dolar çıktı. Hisse senetleri günün geri kalanında nispeten sabit kaldı ve gün sonunda 9 dolarlık teklif fiyatının bir sent altı düşerek  8,99 dolarından kapandı.

Madencilik devi için halka arz neden önemli?

Bu, Canaan’ın halka arz için üçüncü girişimiydi. Şirket, geçtiğimiz yıl hem Çin’de hem de Hong Kong’da halka arz yapmaya çalıştı.

Canaan, pazardaki çoğunluk payını kontrol eden Çin menşeli Bitmain Technologies Ltd’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto para madencilik ekipmanı üreticisi.

Şirket, defter değerini yılın başında 1 milyar dolara çıkarmak istiyordu, ancak Ekim ayında son açıklanan rakamlarda hedefini önemli ölçüde -400 milyon dolar kadar- düşürdü.

Teklifin yeterli talep görüp görmeyeceği konusunda endişeli olduğu için konsorsiyum lideri Credit Suisse(NYSE: CS Canaan,) Canaan’a olan desteğini çekmesi sonrası halka arz hedefini 90 milyon dolara düşürdü.

finance.yahoo

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap