Bitcoin Madencilik Devi Bitmain'in Kovulan Kurucusundan Hamle Gecikmedi

Bitcoin Madencilik Devi Bitmain'in Kovulan Kurucusundan Hamle Gecikmedi

Paylaş
Bitcoin Madencilik Devi Bitmain'in Kovulan Kurucusundan Hamle Gecikmedi

Kriptokoin – Bitcoin madencilik devi Bitmain’in kurucu ortağı olan Micree Zhan, geçen hafta aniden şirketten kovuldu. Zhan şimdi, şirkete geri dönmek için yasal işlem başlatacağını söylüyor.

Perşembe günü WeChat hesabına gönderilen açık bir mektupta, Zhan “iş gezisinde” iken rızası olmadan şirketten çıkarıldığını vurguluyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“Teknolojiye ve ürüne odaklanan bir kişi olarak, hukuki açıdan düşünmeye başlamam gerektiğini hiç düşünmemiştim. Bitmain’in kurucu ortağı, en büyük hissedarı ve tescilli bir yasal temsilcisi olarak bu darbeyi almak ve bir iş gezisi sırasında herhangi bir bilgiden mahrum kalmak gerçekten utanç vericiydi.

O zamana kadar TV şovlarındaki sahnelerin tekrarlanacağının, güvendiğiniz ortaklar tarafından sırtınızdan bıçaklandığınız ve“ birlikte savaştığınız kardeşler”in gerçek hayatta neler yapabileceklerinin gerçekten farkında değildim.”

Zhan, Bitmain çalışanlarına ve hissedarlarına, iş hedeflerine ulaşmak için “mümkün olan en kısa sürede şirkete geri döneceği” konusunda güvence verdi ve şu açıklamayı yaptı:

“Bitcoin madenci imalat piyasasının yüzde 90 pazar payı hedefine ulaşmak istiyoruz! AI [yapay zekâ] işimiz 2019’da yaklaşık 100 milyon yuan (14.25 milyon $) gelirle nitel bir atılım elde edebilir ve 2020’de 1 milyar yuan (143 milyon $’lık) bir hedefe ulaşabilir.”

Geçen hafta, başka bir Bitmain kurucusu olan Jihan Wu, Bitmain personeline, Zhan’ın işten çıkarıldığını ve Zhan’ın yetkilerini üstlendiğini vurgulayan bir e-posta gönderdi. Gönderilen e-postada “Herhangi bir Bitmain çalışanı artık Zhan’dan hiçbir talimat almayacak ya da Zhan tarafından düzenlenen herhangi bir toplantıya katılmayacak. Bitmain, duruma göre, bu notu ihlal edenlerin iş sözleşmelerini feshetmeyi düşünebilir” açıklamalarına yer verilmişti.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap