Bitcoin madenciliği şirketi Riot, Whinstone’u 651 milyon dolara alıyor

Bitcoin madenciliği şirketi Riot, Whinstone’u 651 milyon dolara alıyor

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin madenciliği şirketi Riot, Whinstone’u 651 milyon dolara alıyor

Nasdaq borsasında yer alan Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, rakip şirket Whinstone’u 651 milyon dolara satın alıyor.

Riot’tan bugün yapılan açıklamaya göre, ABD’de yer alan dev Bitcoin madencilik tesisi Whinstone ile nakit ve hisse senediyle ödenecek bedel üzerinden nihai anlaşma imzalandı.

Riot, Whinstone’un ana şirketi Northern Data’ya 80 milyon dolar nakit ödeyecek ve 11.8 milyon Riot hissesi verecek. Devralımın regülatör onayları ve diğer koşullara tabi olarak 2021 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Riot CEO’su Jason Les, konu hakkındaki açıklamasında “Bu işlemin tamamlanmasının ardından şirketin gelecekteki büyümesi adına çok net bir yol açmış olacağız. Riot, enerji maliyetleri çok düşük olan, Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilik tesisine ve sektördeki en yetenekli geliştirme ekiplerinden birine sahip olacak.” dedi. Şirket, satın alımın gelirlerini çeşitlendireceğini ve önemli miktarda mali ve operasyonel sinerji oluşturacağını söyledi.

Riot, şu anda 300 MW kapasiteye sahip olan Whinstone’u ek 450 MW kapasite ile büyütmeyi planlıyor. Bu arada Riot, önceki gün de 2022 yılının Ekim ayında teslim edilecek şekilde 138 milyon dolar karşılığında 42 bin Bitcoin madencilik cihazı sipariş etmişti.Bu cihazların devreye girmesinin ardından Riot’un hash rate’i saniyede 7.7 milyon terahash’e çıkacak. Bu da mevcut verilere göre, ağın toplamının yüzde 4.6’sına eşit.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap