Bitcoin Madenciliği İçin Kullanılan En ‘İlginç’ 3 Yöntem!

Bitcoin Madenciliği İçin Kullanılan En ‘İlginç’ 3 Yöntem!

Paylaş
Bitcoin Madenciliği İçin Kullanılan En ‘İlginç’ 3 Yöntem!

Bitcoin yoluna düşüşler ve yükselişler ile devam ederken, BTC madencileri de ağı korumaya ve bunun karşılığında ücret almaya devam etmekte.

Bitcoin madenciliği piyasanın yükseldiği anlarda oldukça kazançlı olabilse de, aşağıda değindiğimiz 3 ilginç Bitcoin madencilik yöntemi bütün bu kazanca rağmen sizleri şaşırtabilir.

Apollo Rehber Bilgisayarı ile Madencilik

ABD’nin aya ulaşmak için fırlattığı uzay mekiğinin bilgisayarı olarak da bilinen Apollo Rehber Bilgisayarı (AGC), daha sonra bunu restorasyon için alan ekibin ilginç bir fikri ile Bitcoin madenciliği için kullanıldı. AGC ekibi bunun çok iyi bir fikir olduğunu düşünse de, o tarihlerde 10,3 saniyede bir hash rate oranı ile tek bir BTC bloğu kazmak için bile milyarlarca yıl geçmesi gerektiğini fark edip büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Camide Bitcoin Madenciliği

İran içerisindeki Bitcoin madencileri elektrik ücretinden kurtulmak ve ciddi anlamda kazanç elde etmek için camide bile BTC madenciliği yapmayı denedi. Hükümetin sunduğu bedava elektriği kullanan madenciler, artan elektrik kullanımından dolayı yakayı ele vermekten kurtulamadı.

Nükleer Reaktörler

Birçok normal vatandaşın yanından geçmeye bile cesaret edemeyeceği nükleer reaktörler, BTC madencileri tarafından bedava elektrik kaynağı olarak görüldü. Ukrayna’da yaşanan olayda, nükleer reaktörün ürettiği enerjinin bir miktarı reaktör çalışanları tarafından gizlice BTC madenciliği için kullanıldı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap