Bitcoin Madencileri Düşüş mü Bekliyor? BTC Satışı Başladı!

Bitcoin Madencileri Düşüş mü Bekliyor? BTC Satışı Başladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Madencileri Düşüş mü Bekliyor? BTC Satışı Başladı!

Bitcoin madencileri, fiyatlar 30.000 doların üzerine her çıktığında yine dengeliyor üzere duruyor. Bitcoin fiyatları Bollinger Bantlarının alt aralığının altına düştü. Bitcoin (BTC) fiyatı geçen haftaki yükselişini aksine çevirdi. Böylelikle düşük hacimle 29.700 dolar civarındaki son aralığının alt sonuna geri döndü. İşte detaylar…

Bitcoin madencilerinin hareketleri BTC için neyi gösteriyor?

Son zamanlardaki piyasa hareketleri, Bitcoin 31.000 dolar düzeyinin üzerinde daima bir kırılma için hazır göründüğünde süratli fiyat değişimleri açısından dikkate kıymet olmuştur. Bir açıklama, Bitcoin madencilerinin fiyat rallilerinde satış yapması, sermayeye gereksinim duyduklarının muhtemel bir işareti, BTC’de kısa vadede düşüş eğilimi yahut ikisinin bir kombinasyonu olabilir. Keşfedilmesi gereken iki teknik gösterge de var.

BTC Piyasası: Bitcoin Madencileri Düşüş mü Bekliyor? BTC Satışı Başladı! 1

Bitcoin fiyatları bu ayın büyük bir kısmında 30.000 doları geçiyor. Bu sırada, Bitcoin madencileri genel net durumlarını azaltıyor. On-chain tahlil firması Glassnode’a nazaran, madenci adreslerindeki 30 günlük arz değişikliği arka arda 20 gün boyunca negatif oldu. Bu durum, bölümün net durumunun biri hariç tüm günler boyunca olumlu olduğu 10 Nisan ile 27 Haziran ortasındaki vakit diliminden bir farka işaret ediyor. Bu değişiklik bir hassaslık değişimine mi işaret ediyor, yoksa nakit külfeti çeken madencilerin operasyonlarını finanse etmek için güçlü satış yapma gereksinimine mı? Uzmanlara nazaran karşılık muhtemelen ikisinin bir kombinasyonu.

Madenciler kâr alıyor

BTC’nin bugüne kadarki yüzde 80’lik karı göz önüne alındığında, BTC madencilerinin kimi kârları masadan kaldırmaya meyilli olmasını beklemek mantıksız değil. Bununla birlikte, Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, genel süreç hacmi, varlıktan kitlesel çıkışlarını gösterecek kadar güçlü olmadı. Buna ek olarak, madencilerin toplam Bitcoin bakiyeleri 1 Ocak’taki 1,82 milyona kıyasla şu anda 1,83 milyon coin. Bu da son faaliyetlerin fiyat düzeyine ait bir yorumdan fazla genel konumlarının tekrar dengelenmesi olabileceğini ima etmektedir.

BTC Piyasası: Bitcoin Madencileri Düşüş mü Bekliyor? BTC Satışı Başladı! 2

Bollinger Bantları, bir varlığın 20 günlük hareketli ortalamasını, bu ortalamanın iki standart sapma üstündeki ve altındaki fiyat düzeylerine karşı izleyen teknik bir göstergedir. Fiyatların vaktin yüzde 95’inde ortalamanın iki standart sapması içinde kalması beklendiğinden, bu kıymetin üstünde ya da altında gerçekleşen kırılmalar istatistiksel olarak değerli olaylardır. Yakın vakitteki bir yükseliş örneği 14 Haziran’da gerçekleşti. Uzmanlara nazaran fiyatlar üst taraflı bir ihlalin çabucak akabinde keskin bir biçimde yükselmiştir. Bugünkü hareket potansiyel olarak düşüş istikametinde olup, mevcut 29.750 dolarlık fiyat Bollinger Band aralığının alt hududu olan 29.800 doların küçük bir aşağı taraflı kırılmasıdır.

Önemli fiyat 30.000 dolar seviyesinde

Analistlere nazaran yeni bir katalizör olmadığından, BTC fiyatları 30.000 dolar düzeyine yakın durmaya devam etmeye hazır. Bitcoin’in fiyat profilindeki hacmi Mayıs ayından bu yana 30.500 dolarda değerli bir hareketlilik olduğunu gösteriyor. Fiyat noktasına nazaran bu yüksek aktivite düzeyleri ekseriyetle “yüksek hacimli node’lar” olarak isimlendirilmekte. Bu da traderlar ortasında değerli bir fiyat muahedesine işaret eder. Bu nedenle ekseriyetle fiyatların dengelendiği alanlara işaret eder.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap