Bitcoin, Litecoin Satan Efsane Analistten Büyük Çöküş Uyarısı!

Bitcoin, Litecoin Satan Efsane Analistten Büyük Çöküş Uyarısı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, Litecoin Satan Efsane Analistten Büyük Çöküş Uyarısı!

Geçtiğimiz hafta FTX krizi esnasında satın aldığı Bitcoin ve Litecoin’leri yüksek karla satan bir kripto analisti, bu sefer büyük bir çöküş hakkında ihtar veriyor.

Bitcoin çöküşlerini bilen analist, daha fazla kayıp bekliyor

DonAlt lakaplı tanınan kripto analisti, Kasım 2021 tepesinde tüm konumlarını muvaffakiyetle kapattı. Akabinde, Kasım 2022’de FTX krizi sırasında Bitcoin, Litecoin ve XRP fiyatları düştüğünde tekrar satın aldı. Kripto piyasası 2023’ün Nisan ayında tekrar yükselirken, tüm durumlarını kapatıp nakde geçtiğini duyurdu.

İsabetli analist, aktüel tahlillerinde, kripto para piyasasının kısa vadede düşüş göstereceğini öne sürüyor. Bunun nedeni, kaldıraçlı yatırımcıları avlayan sert fiyat hareketleri. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, dün Fud haberleriyle sert düşen Bitcoin, 320 milyon dolarlık long tasfiyesine yol açtı.

BTC Piyasası: Bitcoin, Litecoin Satan Efsane Analistten Büyük Çöküş Uyarısı! 1

DonAlt, mevcut piyasa şartları ışında, 20.000-30.000 dolar ortasındaki Bitcoin fiyat bölgesini epeyce tehlikeli buluyor. En son tahlillerinde, kaldıraçlı yatırımcıların daha fazla acı çekebileceği konusunda uyardı. Tahlillerine nazaran:

30.000 doların altı ve 20.000 doların üstü palavra. Tüm kaldıraç traderların kanını döktüğümüz piyasa evresindeyiz ve onları öldürmek için BTC fiyatı bu hudutlar içinde gerektiği kadar üst yahut aşağı gidecek.

DonAlt, Bitcoin fiyatında bu bölgedeki hareketleri izliyor

DonAlt, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 20.000 dolar düzeyine düştüğü yahut 30.000 doların üzerine çıktığı durumlarda tekrar piyasaya gireceğini belirtti. DonAlt’a nazaran, Bitcoin bu iki düzeyin ortasında süreç gördüğü sürece kenarda beklemek daha mantıklı. Analist yalnızca bu iki düzeyden gelecek konumları değerlendirmeyi planlıyor:

Benim için genel plan: 30.000 doları geri almayı başarırsak sattığım BTC’yi yaklaşık 30.200 dolardan geri alırım. 20.000 doları tekrar test edersek sattığım yeniden birebir şeyi yaparım. İkisinin ortasında sakin olmayı tercih edin.

BTC fiyatı ne durumda?

Bitcoin’in fiyatı son 48 saat içinde çılgınca sallanırken, birtakım yatırımcılara avantaj sağladı. Bu ortada, Bitcoin HODLer’ları, piyasa volatilitesine karşın birikimlerini sürdürerek yükselişini sürdürdü. Fiyat açısından BTC, 27 Nisan kapanışına yaklaşırken, kimi dramatik dalgalanmalar yaşayarak inişli çıkışlı bir seyahate çıktı.

Günlük grafikte, 30.000 doları aşan yüksek bir noktaya ulaştı. Tıpkı devirde yalnızca yaklaşık 27.000 dolara düştü. Alım satımın sonunda, BTC yaklaşık 28.500 dolar düzeyinde süreç gördü.

BTC Piyasası: Bitcoin, Litecoin Satan Efsane Analistten Büyük Çöküş Uyarısı! 2

Santiment’in bilgilerine nazaran, Bitcoin’in 30.000 dolar aralığına yükselmesine süreç hacminde kıymetli bir artış eşlik etti. Glassnode’dan alınan son bilgiler, BTC Hodlers tarafından birikim oranında bir artış olduğunu ortaya koydu. Aşağıdaki grafik, fiyat düşüşüne ve bariz dalgalanmalara karşın, daima bir birikim evresini yansıtan, üst istikamette dengeli bir net durum değişikliği gösteriyor.

BTC Piyasası: Bitcoin, Litecoin Satan Efsane Analistten Büyük Çöküş Uyarısı! 3

Son zamanlardaki piyasa volatilitesine karşın metrik, bilhassa uzun vadeli yatırımcıların kaldığını gösteriyor. BTC şu anda son 48 saatin kayıpları akabinde tekrar 29,000 doların üzerinde süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap