Bitcoin Kritik Desteğin Altına Düştü – Bu Seviye Artık Kaçınılmaz mı?

Bitcoin Kritik Desteğin Altına Düştü – Bu Seviye Artık Kaçınılmaz mı?

Paylaş
Bitcoin Kritik Desteğin Altına Düştü – Bu Seviye Artık Kaçınılmaz mı?

Kriptokoin – Bitcoin yeni altı ayın en düşük seviyesi olan 6 bin 700 doların altına düştü ve kısa vadede yeni bir düşüş yaşadı. Kripto para piyasası 2018 kış seviyesinin derin soğuklarına doğru çökmeye devam ettikçe ralli şansının azaldığı görülüyor.

Bitcoin 6 bin 600 dolarda dip yaptı

Tradingview.com’a göre BTC yazının yazıldığı sırada 6 bin 615 dolara kadar düşmüş durumda. Bu seviye yeni altı ayın en düşük seviyesini işaret ediyor. Bu seviyeler en son Mayıs ayında görülen seviyelerdi. Bugün Bitcoin’in güneye doğru yol aldığı görülüyor.

Hafta sonunun çoğunu Bitcoin 7 bin 200 dolar seviyelerinde geçirdi. Bu yüzden düşün yönlü beklentiler zaten masadaydı. Daha fazla zarar geniş çapta tahmin edildi ve devam eden düşüş, Pazartesi sabahı Asya ticareti sırasında bir kez daha kendini gösterdi.

BTC yazının yazıldığı sırada 6.700 doların üzerine doğru bir miktar çıktı ancak bu hareket dijital kapıyı 6 bin dolar ve hatta onun altına doğru açabilir. Bu yılki grafik modellerine bakarak burada ve 5 bin dolarlık orta seviye arasında çok az destek bulunuyor.

2018 ayı piyasası boyunca 6 bin 400 dolar BTC’nin en uzun süre kaldığı ve bu nedenle de bu modeli tekrar yaşayabileceği fiyat oldu. Haftalık grafik kötü durumda ve 7 bin doların altındaki kapanış, daha fazla acı olduğunu gösteriyor.

Analistler, haftalık mum 7 bin 300 doların üzerine çıkamadığı için destek seviyelerini 5 bin 800 ile 5 bin 200 dolar civarında tutuyorlar.

Yön Nereye?

Hareket halindeki Bitcoin, kripto kışın çözüldüğü Nisan ayından bu yana ilk kez 50 haftalık hareketli ortalamanın altına düştü. Bu kış aylarında destek veren 200 haftalık MA şu anda 5 bin doların hemen altında yer alıyor ve bunun tekrar test edilmesi artık söz konusu değil.

Ticaret hissi şu anda büyük bir margin işlemiyle long pozisyonlarının önünde short pozisyonlarıyla şu an büyük ölçüde düşüyor.

Bitcoin’de bir dip bulmak gerekiyor ve oraya hızlıca gidiyor. Dijital toz çöktüğünde, geçen yılın üç ayının sonunda olduğu gibi konsolidasyon ve birikim için zaman olacak. Bu dipte bu sefer 200 MA’nın oturduğu yerde 5 bin dolarda olabilir.

Kripto para piyasasının toplam değeri 187 milyar dolara düştü ve altcoinler tahmin edilebileceği gibi eriyor. Fırtınanın parlak günlerin herhangi bir işareti ortaya çıkmadan önce yoğunlaşması muhtemel.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap