Bitcoin korku ve risk iştahı endeksinden iyi sinyaller geliyor

Bitcoin korku ve risk iştahı endeksinden iyi sinyaller geliyor

Paylaş
Bitcoin korku ve risk iştahı endeksinden iyi sinyaller geliyor

Korku ve Risk iştahı Endeksi 23 seviyesini buldu. Bitcoin fiyatı Fibonacci 0.618-0.65 düzeltme seviyelerine çekiliyor. Bir analiste göre ise bunlar yükseliş yönlü olumlu işaretler.

Bitcoin fiyatının son birkaç gün içinde sert şekilde düşmesine rağmen, kripto topluluğunda bazı kesimler iyimser kalmaya devam ediyor. Bazıları bu büyük geri çekilmelerin normal olduğunu söylüyor. Tuur Demeester, 2015 yılında başlayan genel Bitcoin yükseliş trendinin hala sağlam olduğuna inanıyor.

Tecrübeli analist Peter Brandt, sözde boğaların Twitter’dan temizlenmesi gerektiğini söyleyerek onu desteklemekte. Böylece piyasada uygun bir alım sinyali olabilir ve Bitcoin fiyatını 50.000 dolara itebilir.

Kripto analistlerinden biri, bunun Bitcoin için iyi bir işaret olabileceğini iddia ederek Korku ve Risk iştahı Endeksi’nin yükselişine dikkat çekiyor.

Daha fazla korku daha fazla risk iştahı demek

Analist @CryptoMichNL, korku ve risk iştahı endeksinin korkuyla yüzde 23 artış seviyesine yükseldiğini söylüyor.

Uzman, endeksteki bu büyümenin iyi olduğunu söylüyor. Bunun neden olarak ise korku büyüdükçe risk iştahının da hemen ardından yükselmesini gösteriyor. Büyük yatırımcılar pazar çoğunluğunun korkusunu takip etme eğiliminde. Korku arttığında ve BTC fiyatı düştüğünde alım yapmaya başlarlar.

Ayrıca, endeks değeri ya risk iştahının en yüksek noktasına ya da korku seviyesinin dibine yaklaştığından, endeks tersine döner ve bu da Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkiler.

Fib 0.618-0.65 düzeltme seviyeleri

Aynı analist, Bitcoin’in 0.618-065 Fibonacci seviyelerinden geri çekilme yaptığına dikkat çekiyor. Genellikle yükselen piyasalarda görülen bu duruma işaret ediyor.

@CryptoMichNL ayrıca, 2017 yılında, Çin’in kripto yasağını getirdiği zaman benzer bir geri çekilme gözlemlendiğini de vurguluyor.

Litecoin’in kurucu ortağı Xinxi Wang, takipçilerine 2017 yılında başlayan büyük boğa sürecinin, Çin bir hamle yaptıktan ve ICO’ları, Bitcoin ve kripto borsalarını yasaklamasından hemen sonra başladığını hatırlatıyor. Dün Çin, kripto borsalarına karşı duruşunu daha da sertleştirdiğini açıkladı. Bunun piyasayı olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

u.today

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap