Bitcoin Kodu, Buzul Dağının Derinliklerine Gömülecek!

Bitcoin Kodu, Buzul Dağının Derinliklerine Gömülecek!

Paylaş
Bitcoin Kodu, Buzul Dağının Derinliklerine Gömülecek!

Bitcoin’in kodunun da bulunduğu GitHub, yeni aldığı bir karar ile lider kripto para birimi Bitcoin‘in kodunun da aralarında olduğu bir sürü açık kaynaklı kodu Norveç’in Svalbard bölgesinde yer alan bir buzul dağının içerisindeki eski kömür madenine saklayacağını açıkladı.

Bitcoin’in Kodu 1.000 Yıl Güvende Olacak

Teknolojik tarihin önemli parçalarını korumak için başlatılan bu arşivleme programı kapsamında kodun görüntüsü film bobinlerine kopyalanacak ve çelik bir konteynerler içerisinde güvenle saklanacak. Bütün bu çaba sonucunda hedeflenen sonuç ise kodların en az 1.000 yıl boyunca dayanabilmesi.

Ekip şu an için verileri kopyalama ve hazır etme aşamasına geçiş yaptı. Dağın içerisinde yapılacak olan yerleştirmenin ise Nisan ayı sonlarında gerçekleşeceği açıklandı. Dağın içerisinde yerleştirilecek olan kodların arasında sadece Bitcoin Core değil, aynı zamanda Lightning Network protokolü veya Ethereum ile Dogecoin gibi kripto para birimleri de yer alıyor.

Özellikle Koronavirüs salgınının hızla yayıldığı ve insanlara komplo teorileri düşündürttüğü şu günlerde atılan bu adım oldukça olumlu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap