Bitcoin Kâhini Woo’nun BTC ve Piyasa İçin Son Tahmini

Bitcoin Kâhini Woo’nun BTC ve Piyasa İçin Son Tahmini

Paylaş
Bitcoin Kâhini Woo’nun BTC ve Piyasa İçin Son Tahmini

Kriptokoin.com – Bitcoin Kâhini Willy Woo, popüler bir analisttir ve sevilen bir Bitcoin boğasıdır. Woo geçtiğimiz günlerde pazarın mevcut yapısını ve Bitcoin’in hala bir makro boğa piyasasında nasıl olduğunu açıklayan bir dizi tweet paylaştı.

Willy Woo: Bitcoin’in dip fiyatı 7 bin dolar

Willy Woo doğru BTC tahminlerinden dolayı ‘Bitcoin Kâhini’ olarak anılıyor. Analist, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Bitcoin’in üçüncü ya da dördüncü çeyrekte 5.500 dolara düşeceğini söyledi ve belirttiği fiyat hedefi gerçekleşti. Geçen yıl 3.000 – 4.000 dolar seviyelerine işaret eden analist, kendi icat ettiği Network to Transaction Cost (NVT) yöntemine dayanan tahminlerinde yüksek başarı oranı yakaladı ve popüler bir isim haline geldi. Analist şimdi ise yeni BTC öngörüleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Woo’ya göre, 4 bin dolardan 14 bin dolara olan ilk hamle, sadece shortlar’la desteklendi ve yatırımcılar değeri için aslında Bitcoin satın almadılar. Short’çular pozisyonlarını kapatmaya zorlandıklarında, esas olarak varlığı geri almak zorunda kaldıklarından kısa bir sıkışma yaşanır, bu da fiyatı artırır. Woo ayrıca, dip fiyatın 7.000 dolardan olduğunda emin olduğunu belirtti. Woo, bir kripto para hedge fonu olan Adaptive Capital için oluşturduğu göstergelerin bunu 4 hafta önce işaret ettiğini açıkladı.

Başarılı analist: Piyasa daha fazla yükselişli bir yapıya doğru hızla ilerliyor

Bitcoin şu anda 9.400 dolar civarında işlem görüyor ve Woo, BTC’nin yola çıkmadan önce 8.600 dolarlık fiyatla CME açığını doldurmasını bekliyor. Bir boşluk sadece geleneksel borsalarda veya vadeli işlemlerde olabilir. Bu durum geleneksel kripto borsalarında olmaz, çünkü 7/24 çalışırlar. Woo tarafından sağlanan analiz, piyasanın daha fazla yükselişli bir yapıya doğru hızla değiştiğini belirtiyor.

Ancak piyasa halen düşüşe devam ediyor ve Woo’ya göre, yükselişe geçmesi birkaç ay sürecek. Alternative.me tarafından sağlanan korku ve açgözlülük endeksine göre, pazar şu anda nötr ancak son birkaç hafta için korku seviyelerindeydi.  Bu endeks volatilite, pazar momentumu, sosyal medya analizi, anketler, baskınlık ve trendler kullanılarak hesaplanıyor. Woo ayrıca, bu yılın Aralık ayından sonra piyasanın bir ara vermesini beklediğini belirtti. Analist Aralık ve Mart 2020 arasındaki aralıktan özellikle bahsetti.

Willy Woo: Bitcoin 14 bin doların üzerinde kapanırsa boğa piyasasının ikinci aşamasındayız!

Woo, fiyatın aylık 14 bin doların üzerinde kapanması durumunda Bitcoin’in boğa piyasasının ikinci aşamasına gireceğini belirtti. Woo geçtiğimiz günlerde Bitcoin boğa piyasası hakkındaki kişisel görüşünü ve nasıl 3 aşamaya ayrılabileceğini açıkladı. Halen gerçekleşmekte olan birikim aşaması, düşük volatilite ile uzun ve istikrarlı bir yükseliş, ikinci aşamadır. Üçüncü ve son aşama, oynaklığın kontrolden çıkması ve fiyatların patlamasıdır. Başarılı analistin son dönemdeki açıklamaları için “Willy Woo Açıkladı: Bitcoin ETF’lerinin Reddinden Sonra “Akıllı Para” Geldi” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap