Bitcoin Kâhini: Kasım Bu Seviyede Kapatılmazsa “Çok Soğuk Bir Aralık’a” Hazır Olun!

Bitcoin Kâhini: Kasım Bu Seviyede Kapatılmazsa “Çok Soğuk Bir Aralık’a” Hazır Olun!

Paylaş
Bitcoin Kâhini: Kasım Bu Seviyede Kapatılmazsa “Çok Soğuk Bir Aralık’a” Hazır Olun!

Kriptokoin.com – Bitcoin’in son düşüş eğilimine rağmen, 2020 için birkaç iyimser tahmin var. Doğru Bitcoin tahminleri ile bilinen usta analist Willy Woo da yeni BTC öngörüsünü ortaya koyan analistler arasında.

Willy Woo: Bitcoin Kasım’ı 8.300 dolarda kapatmazsa “çok soğuk” bir Aralık için hazırlanmalıyız!

Kasım, Bitcoin (BTC) için aşağı yönlü bir ay oldu. Bu durum, BTC fiyatının en düşük seviyeye ulaşıp ulaşmadığı konusundaki muazzam tartışmaları manşetlere taşıdı. Bu soruya kesin bir cevap vermek oldukça zor olsa da bazı başarılı analistler BTC’nin şu anki durumunu keskin bir ralli başlangıcı olarak görüyorlar. Kripto trader’ı, analisti ve yazarı olan Willy Woo geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’de trend değişikliği için Kasım ayının sonundan önce yükseliş eğilimi yaşanmasının şart olduğunu söyledi. Aksi takdirde, Woo’ya göre “çok soğuk” bir Aralık ayı için hazırlanmalıyız.

Usta analist Woo ayrıca, eğer Bitcoin Kasım ayını 8.300 dolarda kapatmazsa 2019’un son ayında “yeni düşüklerin” olacağına dikkat çekti. BTC’nin fiyatı bazı borsalarda altı ayın en düşük seviyesine düştü ve 6.800 doların altına kaydı. Bu nedenle Woo’nun aksine bazı analistlere göre daha fazla düşüş mümkün görünmüyor.  Woo, 2020’de BTC’nin fiyatı konusundaki iyimserliğini korurken, birkaç gün içinde BTC fiyatı yükselişe geçmezse yeni düşük seviyelerin öngörülebilir olduğunu vurguluyor. Woo gibi birçok analist 2020’de Bitcoin fiyatında yükseliş bekliyor. Bunun nedeni, analistlerin büyük çoğunluğunun yaklaşmakta olan BTC halving’i için yüksek beklentilere sahip olmasıdır. Üçüncü halving’in 2020 yılının sonlarında BTC’nin fiyatı için iyi bir boğa katalizörü olabileceği öne sürülüyor.

Plan B: Bitcoin yıl bitmeden 10 bin doları tekrar görecek

Willy Woo, tanınmış bir başka analist olan Plan B’ye cevaben BTC tahminlerini paylaştı. Plan B, kısa vadeli yükseliş tahminiyle BTC topluluğunu sevindirdi ve 10 bin doların yıl bitmeden görüleceğini söyledi. Woo BTC’nin, fiyatını 2020’de beş haneli bölgeye getirme olanağına sahip olduğunu söyledi. Willy Woo doğru Bitcoin tahminlerinden dolayı ‘Bitcoin Kâhini’ olarak anılıyor. Analist, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Bitcoin’in üçüncü ya da dördüncü çeyrekte 5.500 dolara düşeceğini öne sürdü ve belirttiği fiyat hedefi gerçekleşti.

Geçen yıl 3.000 dolar – 4.000 dolar seviyelerine işaret eden analist, kendi ürünü olan Network to Transaction Cost (NVT) yöntemine dayanan tahminlerinde yüksek başarı oranı yakaladı. Analist şimdi ise yeni BTC öngörüleri ile dikkatleri tekrar üzerine çekti. Peki bu sefer Woo’nun Bitcoin senaryosu gerçekleşecek mi? Önümüzdeki dört günde Bitcoin fiyatı %15,3 artacak mı? Bu mümkün mü? Değilse neden? Görüşlerinizi yorum kısmı üzerinden bizimle paylaşın. Bitcoin tahminleri ile ilgili güncel haberler için “İşte 15 Başarılı Analistten “Düşüş Sonrası” Bitcoin Fiyat Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap