Bitcoin ile Amazon’da Alışveriş Mümkün

Bitcoin ile Amazon’da Alışveriş Mümkün

Paylaş
Bitcoin ile Amazon’da Alışveriş Mümkün

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin ilk kez gerçek hayatta pizza alımında kullanıldı. Bu alımı gerçekleştiren isim ise Laszlo oldu. BTC ile ödeme yapıp pizza alarak kayıtlara geçen bu olaydan sonra ünlü kripto para pek çok yerde kullanılmaya başlandı. O tarihten günümüze kadar ekosistem, çok büyük bir değişim yaşadı. Bitcoin ile ev, araba, arsa alımı yapıldığı gibi artık birçok noktada online alışverişlerde de kullanılabiliyor. Şimdi ise artık dünyaca ünlü e-ticaret sitesi olan Amazon’da da Bitcoin ödeyerek alışveriş yapabileceksiniz. Bunun için Lightning Network kullanmanız yeterli gelecektir.

Coindesk’ten elde edilen bilgilere göre, kripto para ödeme sistemi geliştiren Moon firması, BTC ile Amazon’dan alışveriş yapılmasının artık mümkün olduğunu açıkladı. Lightning uyumlu cüzdanlar sayesinde Moon firmasının browserında bulunan eklenti sayesinde BTC ödeyerek Amazon’dan alışveriş yapabileceksiniz. Moon firmasının kurucusu olan Ken Kruger konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kruger, “Tarayıcıya eklentiyi yükleyerek BTC ile Amazon’dan dilediğiniz alışverişi yapabilirsiniz. Bu eklenti bir adet QR kodu verecek. Bu kod sayesinde Bitcoin ile kolayca ödeme yapabileceksiniz.” açıklamasında bulundu.

Bu ödeme sisteminde Amazon herhangi bir işlem yapmıyor. Gelen BTC’leri çevirmiyor ve komisyon almıyor. Tüm yük Moon firmasının üzerinde. Kruger yaptığı açıklamada BTC ödemelerinin geleneksel paraya çevrilmesinde hangi finansal kuruluşla çalıştıklarını açıklamadı. Bundan sonraki süreçte yalnızca Amazon değil tüm e-ticaret sitelerinde BTC ile ödeme bu eklentiyle mümkün olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap