Bitcoin İçin HODL Vakti

Bitcoin İçin HODL Vakti

Paylaş
Bitcoin İçin HODL Vakti

İnsanlar günümüzde Bitcoin’i çeşitli amaçlarla kullanabiliyorlar. Bitcoin’i kimisi alışveriş için, kimisi alım-satım için, kimisi ise uzun vadeli yatırım yapmak için kullanıyor.

Glassnode’un araştırmalarına göre son zamanlarda Bitcoin’i uzun vadeli yatırım yapmak için kullananların sayısı artmaya başladı. Ağ verilerine göre yatırımcılar özellikle son birkaç ay içerisinde HODL yapmaya, yani ellerindeki Bitcoin’i tutmaya başladılar.

Yatırımcı Göçü

Glassnode yatırımcıların davranışlarıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Bu rapor gösteriyor ki yatırımcılar son zamanlarda biraz daha uzun vadeli düşünmeye başladılar.

Yatırımcıların HODL yapmaya başladıklarını birkaç farklı veri üstünden görebiliyoruz. Bunu özellikle borsa bakiyelerine ve pasif Bitcoin miktarına baktığımızda bariz bir şekilde görmek mümkün.

Glassnode’un paylaştığı bilgilere göre kripto para borsalarında tutulan Bitcoinlerin sayısı son zamanlarda hızla azalmaya başladı. Bu; yatırımcıların borsalarda tuttukları BTC’leri büyük ihtimalle kendi cüzdanlarına çekmeye başladıkları anlamına geliyor. Yani birçok yatırımcı borsada al-sat yapmak yerine parasını cüzdanında tutmayı tercih ediyor.

Borsaların bakiyesi, Glassnode

Bu iddiayı destekleyecek bir diğer veri ise dediğimiz gibi, pasif BTC miktarıyla ilgili. Glassnode’un paylaştığı bilgilere göre şu anda sirkülasyonda olan toplam BTC miktarının %42.83’ü, 2 yıldır aktif olarak kullanılmıyor. İnsanlar bu BTC’leri pasif bir şekilde cüzdanlarında tutuyor, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde HODL yapıyorlar.

Cüzdanlarda pasif olarak duran BTC’ler

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap