Bitcoin Hashrate, Halving Öncesi Yüzde 20 Düşebilir!

Bitcoin Hashrate, Halving Öncesi Yüzde 20 Düşebilir!

Paylaş
Bitcoin Hashrate, Halving Öncesi Yüzde 20 Düşebilir!

Bundan kısa süre önce kripto para piyasası milyarlarca dolarlık bir kayıp yaşadı ve fiyatlar Mart ayından beri görülmeyen seviyelere geriledi.

Bitcoin Hashrate’i 100 EH/s’nin Altına İndi

Kripto para piyasalarında yaşanan bu katliam doğal olarak madencilerin daha az gelir elde etmelerine yol açtı. Yaşanan düşüş ile baş edemeyen ve giderleri gelirini aşan madencilerin birçoğu ise cihaz kapatma yoluna gitti. 16 Mart tarihinde BTC’nin hash rate’i 100 exahash  bölgesinin altına indi ve BCH hash rate’i de 4 exahash’in altına geriledi. BCH’nin blok ödülü yarılanmasına yaklaşık 22, Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına ise yaklaşık 56 gün kaldı.

En büyük Bitcoin madencilik havuzlarından birisi olan F2Pool yöneticileri de konu hakkında yaptıkları açıklamada yakında sert bir hashrate düşüşü geleceğini ifade ettiler. Hashrate’in her zaman fiyatın gerisinden geldiğini belirten madenciler, şu sıralar hem BCH hem de BTC ağında cihaz kapatan çok fazla madenci olduğunu belirtti.

Bitcoin Halving öncesi aylardır rekor bir artışla yoluna devam eden BTC hashrate’in azalması, aslında ağın otomatik olarak kendisini ayarlamasını sağlayacaktır. Buna rağmen F2Pool tarafından yapılan açıklamada Halving tarihine kadar çok fazla madencinin cihaz kapatmaya devam edeceği belirtildi.

Fİyatların beklenmeyen bir şekilde yükselmesi ise her şeyi eski haline getirebilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap