Bitcoin Hash Rate’i Yine Rekor Kırdı!

Bitcoin Hash Rate’i Yine Rekor Kırdı!

Paylaş
Bitcoin Hash Rate’i Yine Rekor Kırdı!

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde 7.000 dolar altına indikten sonra, ciddi bir artış elde ederek yeniden 7.500 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başardı.

BTC fiyat konusunda sıkıntılar yaşasa da, madencilik alt yapısı konusunda benzer bir şey söylemek zor gözüküyor. Bitcoin’in hash rate’i 22 Aralık tarihinde yeni bir rekor kırarak saniyede 111.000.000.000.000.000.000 hash seviyesine yükseldi.

Bitcoin’in hash rate’i aslında 2018 yılının Aralık ayında dibi gördüğünden beri yükseliş yaşamaktaydı ancak kısa sürede böylesine bir rekor kırılması madencileri bile şaşırtmış olmalı.

Ünlü kripto para analistlerinden Alex Krüger geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarda hash rate büyümesinin durdurulamaması durumunda birçok madencinin işlemlerini durdurmak zorunda kalacağını ve iflas edeceğini belirtmişti.

Bitcoin fiyatı sabit kalırken hash rate’în yükselmesi doğal olarak madencilerin kazandığı geliri azaltabilir ve gerçekten de madenciler için kötü sonuçlar doğurabilir. Özellikle 2020 yılında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması, böyle giderse küçük çaplı madencilerin sonunu bile getirebilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap