Bitcoin Halving Sonrasında 10 Bin Doları Aşabilir

Bitcoin Halving Sonrasında 10 Bin Doları Aşabilir

Paylaş
Bitcoin Halving Sonrasında 10 Bin Doları Aşabilir

Morgan Creek Capital’ın kurucularından Jason A. Williams’a göre Bitcoin için yeni bir alım fırsatı doğmuş olabilir.

Halving Yaklaşıyor

Bitcoin ağında her dört yılda bir halving yapılıyor ve bunun sonucunda madencilere verilen blok ödülü yarı yarıya düşürülüyor. Bitcoin madencileri şu anda kazdıkları her bir bloktan 12.5 BTC’lik ödül alıyorlar. Ancak birkaç ay sonra gerçekleşecek halving ile birlikte bu sayı 6.25 BTC’ye düşecek.

Bitcoin’deki halvingin şu anki gidişata bakılırsa Mayıs 2020’de gerçekleşmesi bekleniyor. Bazı kripto para yorumcularına göre blok ödüllerinin azalmasıyla birlikte sirkülasyona giren BTC sayısı da azalacak ve bu, BTC fiyatının yükselmesini sağlayacak.

Meltem Demirörs gibi bazı uzmanlar halvingin Bitcoin fiyatında beklenen etkiyi yaratmayabileceğini söylüyor, Bitcoin fiyatının halving sonrasında yükselişe geçmeyebileceği yönünde uyarıda bulunuyorlar. Ancak Morgan Creek Capital kurucularından Jason A. Williams, BTC’nin halving sonrasında yükselişe geçebileceğine inanıyor.

10 Bin Doları Aşabilir

Williams geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir gönderi paylaştı.

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen halvinglerden örnekler veren Williams, Bitcoin fiyatının her bir halving sonrasında yükselmeye başladığını vurguladı. Williams’ın açıklamalarına göre BTC fiyatı 2012’deki halvingden önce 10 dolar, sonra ise 14 dolardı. BTC fiyatı 2016’teki halvingden sonra ise 432 dolardan 700 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’in an itibarıyla 8 bin dolar seviyesinde olduğuna dikkat çeken Williams, bu yıl içerisinde gerçekleşecek olan halvingle birlikte fiyatın yeniden yükselişe geçebileceğini düşünüyor.

Eğer bu yıl yaşanacak olan halving, Bitcoin fiyatını tıpkı 2012’deki gibi yüzde 40 oranında etkilerse bu BTC fiyatının 11 bin 800 dolara kadar çıkabileceği anlamına gelir. BTC fiyatı 2016’da olduğu gibi yüzde 60’lık bir artış yaşarsa ise fiyat 13 bin 500 dolara kadar yükselebilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap