Bitcoin Halving Öncesinde Önemli Bir Değişim Görüldü!

Bitcoin Halving Öncesinde Önemli Bir Değişim Görüldü!

Paylaş
Bitcoin Halving Öncesinde Önemli Bir Değişim Görüldü!

Büyük bir merak ve heyecanla beklenen Bitcoin Halving’e artık resmen 1 aydan az bir süre kaldı ve bu durum piyasada büyük bir belirsizlik yaratıyor.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV‘nin yaşadıkları blok ödülü yarılanmalarından sonra Bitcoin’in de benzer bir olumsuz durum yaşayabileceğini düşünenler olduğu gibi, Bİtcoin’in yarılanmasının çok daha farklı olacağını düşünenler de mevcut.

Bitcoin Halving Yaklaşıyor, Veriler Değişiyor

Verilere bakıldığında ise Bitcoin Halving diğer iki Halving’den çok daha farklı olabilecek gibi gözüküyor. Glassnode tarafından yayınlanan verilere bakıldığında, Çarşamba günü itibariyle borsa adreslerinde tutulan BTC miktarının %8 gibi önemli bir azalma yaşadığı görülüyor. Glassnode, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında uzun vadeli yatırım yapan HODLER kitlesinin kendi cüzdanlarına BTC çektiği anlamına geldiğini belirtti.

Bu da aslında  yatırımcıların Halving sonrasında ciddi bir yükseliş beklediklerine işaret ediyor ve uzun vadeli yatırımlar bununla beraber artışa geçti. Bitcoin’in blok ödülü yarılanması yaklaştıkça, borsalardaki BTC miktarının daha da azalması ise oldukça muhtemel gözüküyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap