Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Madencileri Endişelendirmiyor

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Madencileri Endişelendirmiyor

Paylaş
Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Madencileri Endişelendirmiyor

Kriptokoin – Yeni verilere göre, Bitcoin (BTC), fiyatlarının geçtiğimiz hafta yüzde 15’in üzerine düşmesine rağmen madenciler arasında bir endişenin olmadığı ifade ediliyor.

Coin Dance’ten alınan oran tahminlerine göre, katılım fiyat düşüşü öncesi olduğu kadar güçlü. Hash gücü, Bitcoin ağını korumaya adanmış bilgi işlem gücü miktarını ifade ediyor.

Hash Gücü Tüm Zamanların 2. En Yüksek Seviyesinde

Bazı verilere göre, 23 Kasım’daki hash gücü aslında, önceki zamanların en yüksek seviyesiyle neredeyse aynıydı. Coin Dance istatistiklerine göre, Cumartesi günkü değer olan saniyede 134 kentilyon hash gücü değeri, 10 Ekim’de neredeyse aynıydı.

Daha önce, Bitcoin madencilerinin kayıplara bağlı olarak konumlarından çıktığı konusunda fikir birliğine vardığını ifade edilmişti. İstatistikçi Willy Woo’ya göre, bu süreç bu hafta itibariyle neredeyse bitmişti.

Girişimci Alistair Milne, yeni verilere dayanan muhalif bir pozisyon alarak, madencilerin aslında mevcut fiyat hareketleriyle ilgili çok az endişe duyduklarını belirtti.

“Burada bir madenci endişe duyulmuyor” diye pazar günkü bir tweet’te durumu özetleyen Milne konuyla ilgili olarak şu açıklamaya yer veriyor:

“Yaklaşan halving etkinliğini kesinlikle dikkat ediyorlar ve görünüşe göre son zamanlardaki düşüş onları pek endişelendirmiyor.”

Zorluk Yukarı Doğru Tersine Dönüyor

Milne durumun, yakın zamana kadar düşüşe uğradığını gösteren bir gösterge olan Bitcoin madenciliğindeki artan zorlukla da bağlantılı olduğunu ifade ediyor.

Zorluk, Bitcoin blok denklemlerini çözmek için gereken çabanın bir ölçüsüdür ve mevcut madenci duyarlılığına uyacak şekilde düzenli olarak ayarlanır. Bu ayın başlarında, zorluk yüzde 7 düşerek yılın en büyük düşüşünü gördü. O zamandan beri, aynı şekilde kabaca yüzde 2’lik bir yükseliş Blockchain rakamlarına göre madencilerin uzak durduğu fikrine aykırı.

Çok popüler olan Bitcoin Stok Akış fiyat modelinin yaratıcısı olan analist PlanB için zorluk eğilimleri madenciliğin karlılığına olan inancının da devam ettiğini gösteriyor.

Cuma günü yaptığı açıklamada, “+% 2 zorluk ayarlaması: madenci iktisabı yok” diye yazan PlanB ve bu ayarlamadan sonra fiyat artışı için çağrılan tarihsel emsali de vurguladı.

Crypto’ya göre Bu gerçek zamanlı zorluk üreteci, 5 Aralık’ta yapılacak bir sonraki ayar, mevcut seviyelerden neredeyse yüzde 5 daha yüksek olabilir.

Zorluğun aksine, hash gücünün sınırlı bir doğruluk derecesinin ötesinde tahmin edilmesi zor ve madencinin katılımı için kesin bir rehber olarak alınmamalı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap