Bitcoin Fiyatında Değişime Neden Olabilecek Süre Bugün Doluyor

Bitcoin Fiyatında Değişime Neden Olabilecek Süre Bugün Doluyor

Paylaş
Bitcoin Fiyatında Değişime Neden Olabilecek Süre Bugün Doluyor

Bitcoin‘de daha önce fiyatın sert bir şekilde değişmesine neden olan opsiyon işlemlerinin süresinin bittiği tarih yine geldi çattı. Daha önce 27 Mart tarihinde 328 milyon dolar değerinde Bitcoin opsiyon işleminin süresi dolmuş ve fiyat o tarihte beklenmeyen sert bir düşüş yaşamıştı.

Bugün Bitcoin İçin Yeni Düşüş Kapıda Olabilir

Şimdi ise 3 Mart 2020 tarihinde yaklaşık 8 milyon dolarlık değere sahip 11.500 Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi dolacak ve bu durum spot piyasadaki BTC fiyatını ciddi anlamda etkileyebilir. Bitcoin opsiyonları ve vadeli işlem sözleşmeleri genellikle kurumsal yatırımcıların yatırım araçları olarak biliniyor. Bu da büyük miktarda opsiyon sözleşmesinin süresinin dolması ile kurumsal yatırımcıların ya yükseliş ya da düşüş odaklı yeni opsiyon sözleşmeleri satın alabileceği anlamına geliyor.

Eğer yüklü miktarlarda düşüş odaklı opsiyon sözleşmesi satın alınırsa, BTC fiyatı aynı 27 Mart tarihindeki gibi sert bir düşüş yaşayabilir. Bunun yanı sıra eğer süresi dolan sözleşmelerin değerinden çok daha aşağıda yeni opsiyon sözleşmesi işleme alınırsa da fiyatın ilgi kaybından dolayı düşüş yaşayabileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap