Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti!

Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti!

Paylaş
Bitcoin Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti!

Dalgalı bir hafta geçiren lider kripto para birimi Bitcoin, 22 Aralık gecesi ciddi bir yükseliş elde ederek 7.500 doların üzerine çıktı ve bazı borsalarda önemli bir direnç noktası olan 7.600 seviyesini bile aştı.

Basın saati itibariyle yüzde 5,53’lük bir yükseliş elde eden BTC, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un fiyatını da etkiledi. ETH son 24 saat içerisinde yüzde 4,60’lık bir artış yakalarken, XRP ise yüzde 1 ile yerinde saymaya devam ediyor.

Bitcoin’in yükselişi neredeyse bütün önde gelen alt koinlere yaradı ve piyasanın toplam hacmi 199 milyar dolara kadar çıktı.

Bitcoin ve USDT İlişkisi

Aslında bundan günler önce 30 milyon adet yeni USDT piyasaya sürülmüştü ve söz konusu durumdan iki gün sonra BTC’nin beklenmeyen bir şekilde yükselmesi insanların aklına aynı soruyu getirdi. Bitcoin ve USDT arasında bulunan ve daha önceki yıllarda gözlemlenen ilişki, piyasaya ne zaman yeni USDT girse BTC fiyatının yükselmesi ile kendini göstermekteydi. Yine benzer bir durumun yaşanması insanları şaşırtmamış olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap