Bitcoin Fiyatı Rekor Kırabilir

Bitcoin Fiyatı Rekor Kırabilir

Paylaş
Bitcoin Fiyatı Rekor Kırabilir

Bitcoin’in bu sene sonuna kadar rekor kırarak tavan fiyatı aşması bekleniyor. Bitcoin, sene sonuna kadar rekoru kıramaması durumunda ise milyarlarca dolarlık kripto paralar piyasadan buharlaşabilir. Bu da kripto para piyasasını alt üst eder ve 2018 yılını adeta mumla aratır. Uzman analistler tarafından yıl sonu beklentisi 21 bin doların üzerinde. Bitcoin’in bu rekoru kırıp kırmayacağı ise yatırımcıları tarafından merak ediliyor.

Kripto para piyasasının toplam hacminin yüzde 54’üne yakınını Bitcoin tek başına sırtlıyor. Kripto para yatırımcıları ise balinalar haricinde piyasanın düşeceği endişesini yaşıyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasının düşmesine pek olanak tanımayan analistler, 2019 yılı sonu itibariyle büyük bir değişimin yaşanacağını düşünüyor. Özellikle Bitcoin’in sene sonunda herkesi şaşırtacağını ve 21 bin dolar seviyesini aşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Tüm bu açıklamaların yanı sıra bu görüşe karşı olanlarda var. Genel olarak analistler sene sonu itibariyle olumlu yorumlarda bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor. Ancak yapılan bazı yorumlarda bu söylenilenlerin tam aksini ifade ediyor. Bazı analistler yaptıkları yorumlarda Bitcoin piyasasının balinaların elinde olduğunu ifade ediyor. Yani piyasanın ne zaman yükselip ne zaman düşeceğine yatırımcılardan çok bu balinalar karar veriyor. Sayı olarak az olsalar bile etki bakımından son derece etkililer. Bu bakımdan yapılan bu yorumların gerçeğe daha yakın olduğu düşünülüyor. Yatırımcılar ise sene sonunu sabırsızlıkla beklediklerini ifade ediyorlar.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap