Bitcoin Fiyatı Nüfus Gençleştikçe Artacak

Bitcoin Fiyatı Nüfus Gençleştikçe Artacak

Paylaş
Bitcoin Fiyatı Nüfus Gençleştikçe Artacak

ABD’de son zamanlarda Baby Boomer olarak adlandırılan, yani kabaca 1945-1965 tarihleri arasında doğmuş olan nesil şu anda ülkedeki toplam servetin %54’ünü kontrol ediyor. Bu, 50 trilyon dolardan fazla paranın yaşlı nüfusun kontrolünde olduğu anlamına geliyor.

Kripto para şirketlerinden Kraken’ın araştırmalarına göre önümüzdeki 10 yıl içerisinde bu para (doğal sebeplerden ötürü) gençlere aktarılmaya, miras kalmaya başlayacak. İşte Bitcoin fiyatı tam olarak bu yüzden on binlerce dolar artış gösterebilir.

Gençlerin Bitcoin İlgisi

Bitcoin gibi kripto paralar şu anda yaşlı nüfustan ziyade genç nüfusa hitap ediyorlar. Bunu biliyoruz. 2019’da yapılan bir ankete göre 65 yaşının üstündeki insanların sadece %8’i BTC’ye yatırım yapmayı düşünürken bu oran 18-34 yaş aralığındaki insanlarda %42’yi buluyor.

Kraken’ın araştırmalarına ABD’de Bitcoin alan/kullanan gençlerin sayısının zaman içerisinde artması gayet muhtemel. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde ülkedeki toplam servetin yaşlı nüfustan genç nüfusa aktarılmasıyla birlikte Bitcoin’e aktarılan para da hızla artabilir.

Şirket şu anda yaşlıların yönetiminde olan 50 trilyon dolardan fazla paranın zamanla gençlere kalacağını ve gençlerin bu paranın bir kısmını Bitcoin almak için kullanabileceğini düşünüyor. Kraken’ın araştırmalarına göre gençler, yaşlılardan kalacak bu servetin %1’ini bile Bitcoin almak için kullansalar BTC fiyatı 70 bin dolara çıkabilir.

Kraken’a göre iyimser senaryoda gençler Bitcoin’e 900 milyar dolardan fazla para aktarabilirler ki bu da BTC fiyatının 350 bin dolara kadar çıkmasını sağlayabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap