Bitcoin Fiyatı Niye Bir Saatte 200 Dolar Yükseldi?

Bitcoin Fiyatı Niye Bir Saatte 200 Dolar Yükseldi?

Paylaş
Bitcoin Fiyatı Niye Bir Saatte 200 Dolar Yükseldi?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde epey hareketliydi. Sabaha karşı 7 bin dolar seviyesinin altına düşen BTC an itibarıyla 7 bin 200 dolara kadar yükselmiş durumda.

Neler Oldu?

Bitcoin fiyatı dün gece büyük ölçüde 7 bin dolar seviyesinin altındaydı. Ancak bu durum sabah saatlerinde değişmeye başladı.

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı TSİ 07:00 sularında aniden değer kazanmaya başladı. Hızlı bir şekilde yükselen BTC fiyatı kısa süre içerisinde 7 bin 200 dolar barajını aştı.

Niye Yükseldi?

Bitcoin fiyatının neden aniden yükselişe geçtiği sorusuna kesin bir yanıt vermek pek mümkün değil. Ancak geçtiğimiz son birkaç saate baktığımızda BTC fiyatını tetiklemiş olabilecek birkaç olayın yaşandığını görebiliyoruz.

Bazı kripto para yorumcularına göre Bitcoin fiyatındaki bu hareketlilik doğrudan ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarıyla bağlantılı. Pentagon tarafından yapılan açıklamalara göre İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymanı, Donald Trump’ın talimatı doğrultusunda öldürüldü. Bu haberin ardından ham petrol fiyatında yüzde 3’lük bir artış yaşandı.

Kimilerine göre bu olay Bitcoin fiyatının da harekete geçmesine yol açtı. Bu isimlere göre insanlar bu olayın ekonomiyi nasıl etkileyeceğini öngöremedikleri için paralarını Bitcoin’e aktarmaya başladılar ve bu da fiyatın artmasına yol açtı. Ancak Alex Krüger gibi bazı isimler bu iddialara pek sıcak bakmıyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap