Bitcoin fiyatı Çin dopinginin geri çekilmesiyle 7.500 dolara geri döndü.  Bu seviye dip mi?

Bitcoin fiyatı Çin dopinginin geri çekilmesiyle 7.500 dolara geri döndü.  Bu seviye dip mi?

Paylaş
Bitcoin fiyatı Çin dopinginin geri çekilmesiyle 7.500 dolara geri döndü.  Bu seviye dip mi?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün 7394 dolara düştü ve günlük ölçekte yüzde 4,9 oranında değer kaybetti. Grafikler, Çin haberlerinin ardından yüzde 28’lik (10.370 $ ‘lık) bir kazanımın tamamen geri çekildiğini gösterdi. Xi Jinping’in Çin’deki blok zincir için artan büyüme açıklaması, piyasalarda büyük bir coşku yaratmıştı

Datamish’e göre, son 24 saat içinde Bitmex’te 270 milyon dolarlık bir long pozisyon tasfiye edildi.

Bununla birlikte, alıcıların 7550 dolara düştüğü görülüyor. Bitcoin türev piyasası, BitMEX’te Okex’teki BTC bazında fonlama oranları negatif yöne döndüğü için son olarak düşüşe geçiyor. Piyasa, güçlü bir düşüş eğilimi gösterdiği için şu an uzamasının çok daha ucuz olduğunu gösteriyor.

Dahası, eğilim çoğunlukla aşağı yönlü olsa da, şu anda temel pozitif katalizör eksikliği var.

Çinli traderlar önemli gelişmeleri daha önce mi fiyatlıyor?

Çin’den gelen içgörüleri yorumlayan popüler kripto analisti Dovey Wan, Çin’deki haberlerin dolaşımına ışık tuttu. Ona göre, WeChat’taki Çin kripto grupları kapalıdır ve uzmanlardan gelen yorumlar ve müzakerelerle “sahte haber” lerden kaçınır:

Genellikle batı ilk kez abt’i bildiğinde, Çin pazarı haberi zaten fiyatladı. Batı’nın kendi okumaları olabilir (Xi olayı, son düzenleyici sıkılaştırma vb. gibi), gerçek şiddet her zaman özneldir. Haberlerin aslına uygunluğu, küçük grup içerisindeki kişiler arasında nispeten hızlı bir şekilde kanıtlanabilir veya ispat edilebilir.”

Yorumları, Binance’in Şangay Ofisi’ne düzenlenen bir polis baskınının sonundaki “sahte haberler” den etkilendi. Binance yetkilileri, haberi yayan medya kuruluşlarını şiddetle kınıyorlar. Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili şu tweet’i attı:

Polis yok, baskın yok, ofis yok. Umarım bu FUD bloğunu okumak için para ödememişsindir.

Bununla birlikte, haber muhabirleri, bazı gerçekleri araştırmaya devam ediyor ve CZ’nin Twitter’daki iddialarıyla mücadele ediyorlar.

Bitcoin fiyatı dibi gördü mü?

Olumsuz haberlerin olmamasına rağmen, Bitcoin de dün görülen düşüş, pek çok yatırımcı için şaşırtıcı değildi. Düşüş eğilimi, Bitcoin’i geri dönüşün görülebileceği bir potansiyele ulaşmasını sağladı.

Tone Vays’in sıralı gösterge sayımına göre, güçlü bir geri dönüş olasılığından bahsediyor. Ancak, eğilimin devam etmesi felâket olabilir yorumunu da yapıyor.

Dahası, 25 Ekim’deki artış bile, artan satın alma baskısı yerine, kısa bir sıkışmaya bağlanabilir. Yükseliş sonrası trend, düşüşte olduğundan, tüccarlar son düşüşlerin (7300 $ – 7600 $) düşük seviyeyle birlikte destek bulmasını bekliyor. Ancak, bu seviyelerin üzerinde devam edememek Bitcoin’i 6500 $ seviyesine itebilir.

coingape

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap