Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 10 Bin Dolara Fırladı!

Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 10 Bin Dolara Fırladı!

Paylaş
Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 10 Bin Dolara Fırladı!

Kriptokoin.com – Bitcoin fiyatı, FTX borsasında rastgele 10.000 dolara yükseldi. Basın zamanında CoinMarketCap verilerine göre, BTC 8.780 dolar civarında ticaret yapıyor.

Bitcoin fiyatı, FTX borsasında 10.000 dolara yükseldi

Bitcoin bir kez daha kritik 10.000 dolarlık fiyat seviyesine dokundu, ancak bu sadece FTX isimli kripto para türev platformunda gerçekleşti. Basın zamanında,  CoinMarketCap verilerine göre, en yüksek fiyat 8.780 dolar seviyesinde.  Muazzam fiyat dağılımı, bazı Twitter kullanıcılarının borsayı kripto pazarını manipüle etmekle suçlamasına neden oldu. İronik olarak, borsadaki ana şirket olan Alameda Research’in CEO’su Sam Bankman-Fried, CoinMarketCap’tan –keskin fiyat artışından sadece birkaç saat önce- yeni piyasaya sürülen en likit spot piyasalar listesine FTX’i eklemesini istedi. FTX, yukarıda belirtilen olaydan önce bile Kasım ayında çok fazla tartışmaya neden oldu.

Ayın başında Alamada Research, piyasa manipülasyonu ve haraççılık gibi suçlar nedeniyle 150 milyon dolarlık bir dava ile tokatlandı. Bu, Binance’in vadeli işlem platformuna tesadüfi bir saldırıdan sonra geldi. 15 Eylül’de gerçekleşen saldırıda Binance’in tasfiye fiyatı endeks fiyatına bağlı olduğundan, piyasa etkilenmedi, ancak davacı bunun hala önemli bir hasar olduğu konusunda ısrar ediyor. Alameda Research, herhangi bir ihlali destekleyecek kanıt bulunmadığını söyleyerek hızlı bir şekilde “zarar davası”nı reddetti. Bitcoin’le ilgili güncel fiyat tahminleri adına “Felaket Tahmin: Bitcoin “900 Dolar” Seviyesine Düşebilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap