Bitcoin Fiyatı 7 Bin Doları Geçti

Bitcoin Fiyatı 7 Bin Doları Geçti

Paylaş
Bitcoin Fiyatı 7 Bin Doları Geçti

Bugün sabah saatlerinde 6 bin 600-6 bin 800 dolar aralığında seyreden Bitcoin fiyatı an itibarıyla 7 bin doların üstüne çıktı.

Hızla Yükseldi

Bundan birkaç gün önce 7 bin doların altına düşen Bitcoin bir süredir 6 bin 500-7 bin dolar aralığında seyrediyordu. Bitcoin’in fiyatı özellikle bugün sabaha karşı düşmeye başladı ve kısa süreliğine de olsa 6 bin 500 doların altına kadar indi.

6 bin 500 dolar seviyesini gördükten sonra yükselmeye başlayan Bitcoin şu anda 7 bin doların üstüne kadar çıkmış durumda. Bitcoin fiyatındaki yükselişin özellikle geçtiğimiz son 1-1 buçuk saat içerisinde belirgin hale geldiğini söyleyebiliriz. Bundan 2-3 saat öncesine kadar 6 bin 700 dolar seviyesinde olan Bitcoin fiyatı aradan geçen bu kısa zaman içerisinde 300 dolar arttı.

Vadelilerdeki Durum

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte vadeli işlem piyasası da hareketlenmeye başladı. Geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde kısa-uzun pozisyonların durumu birbirine yakındı. Fakat son 1 saat içerisinde yüklü miktarda kısa pozisyon tasfiye edildi.

Datamish verilerine göre geçtiğimiz son 1 saat içerisinde açılan uzun pozisyonların sayısı kısa pozisyonlara kıyasla bir hayli yüksek. Bu verilere bakarak konuşacak olursak yatırımcıların BTC’nin yükselmeye devam edeceğini düşündüklerini söyleyebiliriz. Fakat uzun ve kısa pozisyonlar arasındaki farkın çok da açık olmadığını düşünürsek piyasadaki tutumun kısmen dengeli olduğunu da belirtmek gerek.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap