Bitcoin Fiyat Rallisi 2020 Yılının İlk Çeyreğinde mi İkinci Çeyreğinde mi Olacak?

Bitcoin Fiyat Rallisi 2020 Yılının İlk Çeyreğinde mi İkinci Çeyreğinde mi Olacak?

Paylaş
Bitcoin Fiyat Rallisi 2020 Yılının İlk Çeyreğinde mi İkinci Çeyreğinde mi Olacak?

Kriptokoin – Bitcoin fiyat rallisi bu yılın birinci çeyreğinde mi yoksa ikinci çeyreğinde mi yaşanır? Yılın ilk ayı, tarihsel olarak Bitcoin fiyatları için düşüş eğiliminde olur. Belki de tatil döneminden sonra fonlar zayıftır veya başka faktörler söz konusudur.

Bitcoin Fiyatı Ocak Ayında Düşüyor

Son beş yıldır Ocak ayında Bitcoin fiyatının tarihsel aylık getirileri negatif olmuştur. 2015 yılı % 27’lik bir kayıpla en kötü Ocak ayının yaşandığı bir yıl oldu. 2018’in Ocak ayı ise BTC’nin en fazla düştüğü ikinci Ocak Ayıydı. Düşüş % 21.5 şeklindeydi. Geçen yıl bitcoin yılın ilk ayında % 10 düştü ve sadece Eylül ayı son dokuz yılda ortalama olarak en kötü aylardan biriydi.

Geçen yıl bitcoin, önceki pozitif yıllara kıyasla % 85’lik yükseliş gerçekleştirdi ancak hala zirve seviyelerden düşük seviyelerde. Beş ay düştü ve Ocak ayının dışında yılın ikinci yarısında hepsi geldi.

Son altı yılda üç aylık getirilere bakıldığında son altıyılın dördünde fiyatın düştüğü ve sadece 2017 ve 2019 yıllarının birinciçeyreğinde artışın olduğu görülüyor

Hala ilk günler ama Skew Analytics’in belirttiği gibi 2020’nin ilk çeyreğine yükselişle başlandı.

2017’nin sonundaki balon dışında, ikinci çeyrek son altı yılda bitcoin fiyatları için en iyi üç aylık getirileri gördü. Sadece 2018’in, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için negatif bir değer görüldü.

Skew verilerine göre geçen sene ikinci çeyrek son altı yılınen iyi ikinci çeyreğiydi. Dönemin getirileri % 160’ın üzerindeydi.

Büyük soru; tarih 2020’nin ilk yarısında BTC fiyat rallisi için tekerrür edip artışı gerçekleştirecek mi?

Tradingview.com’a göre daha yılın dördüncü günü ama Bitcoin fiyatı 6.850 $ ‘dan 7.400 $’a kadar % 8’lik bir yüksek kazanç elde etti. Ayın başlangıcından bu yana,% 2,5 yükseldi ve altı hafta boyunca yatay seyretmeye devam etti.

Son mini pump hareketi muhtemelen ABD ve İran arasındakijeopolitik gerilimlerden kaynaklandı. Yatırımcılar, kargaşa dönemlerinde altınve petrol gibi güvenli liman varlıklarına akın ediyor. Bitcoin de bu varlıklaraeşlik etmiş durumda ve haberlerin duyulduğu anda üç varlığın da fiyatı arttı.

Birinci ve İkinci Çeyrekte Boğa Yaşanacak mı?

Dünyadaki jeopolitik ve ekonomik baskılar düşünüldüğünde birinci çeyrekteki görünüm Bitcoin için bir boğa durumuna işaret ediyor. Uzun zaman dilimlerinde Bitcoin büyük destek sağladı ve henüz 5 bin dolarlık değerleri görmedi.

Halving yaklaşırken, momentum bir başka üç ay olan ikinci çeyrekte daha iyi bir yılın yaşanmasını sağlayabilir.

Tabii ki, bu sadece spekülasyon, ancak sadece on yıllık bir varlığın geçmiş performansı le değerlendirme yapmak ancak bu kadar oluyor. Bitcoin fiyat rallisi ile ilgili olarak ayrıntılı bir bilgilenme için Bitcoin Fiyatı Geçmiş Veriler Işığında Mart-Temmuz Arası Boğa Görünümü Sergiliyor yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap