Bitcoin fiyat analizi: Geri çekilmenin ardından teknik hedefler

Bitcoin fiyat analizi: Geri çekilmenin ardından teknik hedefler

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin fiyat analizi: Geri çekilmenin ardından teknik hedefler

Bitcoin fiyatı, dünden bu yana Elon Musk’ın açıklamalarının da etkisiyle sert düşüş yaşadı. Tesla CEO’su, şirketin Bitcoin’lerini satabileceğini veya sattığını ima ederken diğer yandan Bitcoin için “Son derece merkezi” dedi. Ayrıca Musk, bazen gördüğü ‘berbat’ yorumlar nedeniyle tüm parasıyla Doge almak istediğini ifade etti.

Bitcoin, 42 bin 185 dolara kadar geriledi ve TSİ 08.40 itibari ile 42 bin 840 dolardan işlem görüyor. Düşüşlerin ardından Bitcoin grafiğinde mevcut teknik görünüm nasıl?

Bitcoin: BTC/USDT

Sert satış baskısından sonra fiyat hareketi, belirlediğimiz destek seviyesine çok yakın noktada ilerliyor. Daha önce de vurguladığımız Harmonik Butterfly Pattern oluşumu mevcut. Düşüşler 37000 seviyesine kadar devam eder ise bu seviyede oluşumunu tamamlayacak Harmonik Pattern sayesinde tepki alımları başlayabilir. Ana destek seviyelerimiz 41924 ve 40955 seviyeleri arasındadır. Yükselişlerde direnç olarak takip edeceğimiz ilk seviye 46467 seviyesidir. Bu seviye aşılır ise 51483 seviyesi takip edilebilir. Bu seviye aşılır ve üstünde mum kapanışı olur ise tekrardan orta vadede yükseliş trendi başladı diyebiliriz.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap