Bitcoin, Ekonomik Krizin “Hapishane Sigarasına” Dönüşebilir!

Bitcoin, Ekonomik Krizin “Hapishane Sigarasına” Dönüşebilir!

Paylaş
Bitcoin, Ekonomik Krizin “Hapishane Sigarasına” Dönüşebilir!

Monash Üniversitesi’nin akademisyenlerinden ve ünlü ekonomistlerden John Vaz, yeni yaptığı bir röportajında lider kripto para birimi Bitcoin‘in önümüzdeki büyük ekonomik kriz esnasında üstleneceği rolü masaya yatırdı.

Bitcoin’in Değeri, Krizde Daha da Artabilir

Analist, derinleşen bir ekonomik kriz durumunda Bitcoin gibi kripto paraların para değeri taşıyan emtialara dönüşebileceğini vurguladı. Vaz’ın bu konu için ortaya sunduğu örnek ise hapishanedeki sigaralar oldu. Bitcoin’in içsel bir değeri olmasa da ünlü ekonomiste göre bu aynı hapishane ortamında sigaraların belirli bir değere sahip olması gibi ciddi artış yaşayabilir ve kullanıma ulaşabilir.

Vaz, ABD Dolarının artık güvenli bir liman olmadığını belirttikten sonra, doların büyük ihtimalle son yüzyılın en kötü yönetilen varlığı olduğunu da belirtti:

“ABD Dolarının güvenli bir liman olarak görülmesi oldukça saçma ve bu büyük ihtimalle en kötü yönetilen varlık konumunda.”

Ekonomik krizin Bitcoin için yeni bir fırsat ortaya çıkartabileceğini belirten analist, BTC yatırımcılarına aslında bekleme tavsiyesi vermiş oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap