Bitcoin düşerken %70 arttı: Fusion’da neler oluyor?

Bitcoin düşerken %70 arttı: Fusion’da neler oluyor?

Paylaş
Bitcoin düşerken %70 arttı: Fusion’da neler oluyor?

Yaklaşık 34 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olan Fusion (FSN) Bitcoin, önemli bir destek seviyesi olarak görülen 7000 doların altına sarkarken değerini ikiye katladı.

Fusion, gündeme geçtiğimiz Eylül ayının sonlarında yaşanan hack olayıyla gelmişti. 29 Eylül’de Fusion Vakfı CEO’su DJ Qian, resmi FSN Telegram kanalında cüzdanlarının saldırıya uğradığını açıklamıştı.

Bu saldırı sonrası yapılan ilk çalışmalarda, 13.5 milyon FSN’nin çalındığı, bunların 7.52 milyonunun borsalara gönderildiği 5.98 milyonunun ise hırsızın hesaplarında kaldığı tespit edilmişti. Bu rakam, dolaşımdaki FSN miktarının yüzde 38’i ediyordu.

Olayın ardından ilk dakikalarda FSN’nin fiyatı 0.48 dolardan 0.15 dolara inerek yüzde 75 değer kaybetmişti.

Hırsızın 7.52 milyonluk FSN’yi OKEx, Huobi, BitMax ve HotBit gibi kripto para borsalarına transfer ettiği belirlenmişti. Tüm bu borsalar, FSN için para yatırma-çekme işlemlerini askıya almıştı.

Önce %187, sonra %70

Yaşanan hırsızlıktan sonra vakıf, sık sık borsalarla sürekli iletişim hâlinde olduklarını ve bilgisayar korsanına ait tüm bu hesapların dondurulması için çalıştıklarını belirtti. Bu süre zarfında da FSN’de çok çarpıcı fiyat hareketleri görüldü. Kripto para, Huobi üzerinde 15 Kasım’da 0.62 dolardan 19 Kasım’a kadar devamlı yükselerek 1.78 dolara çıkmıştı. Bununla birlikte yükselişin ardından Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle aşağı yönlü çok sert bir hareket geldi. FSN, 1.78 dolardan 23 Kasım itibari ile 0.83 doları görmüştü.

Hotbit’e gönderilen FSN’ler imha edildi

Bu arada Fusion ekibi, daha önce hırsızın çaldığı FSN’lerin ele geçirildiğinde yakılarak toplam arzın azaltılacağı sözünü vermişti.

Bilgisayar korsanının çaldığı FSN’lerin önemli bir bölümünü aktardığı borsalardan biri de Hotbit’ti. 22 Kasım’da Hotbit’ten yapılan açıklamada hırsızın hesabında bulunan ve satılmadan önce dondurulan 519,119 FSN’nin yakıldığını duyurdu. Böylece yaklaşık 520,000 FSN dolaşımdan çıkarılmış oldu. Fusion, borsalarla bu konuda çalışmaya devam edeceğini vadediyor.

Dün Bitcoin’de satış dalgası devam ederken FSN, dikkat çekici bir fiyat hareketi sergiledi. Kripto para, 0,83 dolardan 1.39 dolara yaklaşık yüzde 70 yükseldi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap