Bitcoin Düşerken Türkler Bu Altcoin’leri Avladı!

Bitcoin Düşerken Türkler Bu Altcoin’leri Avladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Türkler Bu Altcoin’leri Avladı!

Bitcoin ve altcoin piyasası, bu haftaya pek uygun bir biçimde başlamadı. En büyük kripto para olan Bitcoin, 28.500 dolar civarında el değiştiriyor. Bu sırada, Türkiye’deki yatırımcıların odağında farklı coin’ler var üzere duruyor. İşte detaylar…

Bitcoin düşerken birtakım altcoin’ler Türklerin ilgisini çekti

Geçen hafta Bitcoin, 27.000 ila 30.000 dolar aralığında süreç gördü. Bilhassa First Republic sorunları, kripto para piyasası üzerinde tesirli oldu. Bankanın sorun yaşadığı savlarını yayınlaması ile bitlikte BTC, geçtiğimiz haftanın ortalarında 30.000 dolara atak etti. Lakin, ayılar bu hamleyi durdurdu ve daha fazla artışa müsaade vermedi. Tam aksine, BTC birkaç yüz dolar geri çekildi ve 29.000 doların biraz üzerinde sakinleşti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Türkler Bu Altcoin’leri Avladı! 1

Varlık bir sefer daha 30.000 dolara hakikat yükseldi ve böylelikle görünüm Pazar günü değişti. Fakat sonraki ret, onu aşağıya gerçek sert bir biçimde sürdü. Birkaç saat içinde BTC neredeyse iki bin dolar kıymet kaybetti ve 28.300 dolara düştü. Şu an itibariyle, bu düzeyin birkaç yüz dolar üzerinde duruyor. Lakin gün içinde hala yüzde 2,3 düşüşte ve 29.000 doların altında süreç görüyor. Piyasa kıymeti 550 milyar dolara geriledi ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti CMC’de yüzde 46,9’a yavaşça geriledi.

Ancak, bilgi platformu CoinGecko’nun Btcpiyasasi.com ile paylaştığı istatistiklere nazaran, Türkiye’deki yatırımcıların odağında diğer kripto paralar da vardı.  22 Nisan’dan 28 Nisan’a kadar Türk yatırımcılar yatırım yapmak için umut verici kriptoları araştırmakla meşguldü. Önde gelen kripto para takip sitesi CoinGecko’nun bilgilerine nazaran, bu periyotta Türkiye’de en çok aranan birkaç coin başkalarının ortasından sıyrıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Türkler Bu Altcoin’leri Avladı! 2

CoinGecko listesinde neler yer alıyor?

Listenin başında, nispeten yeni bir coin olan A Hunters Dream (CAW) yer aldı. A Hunters Dream, Blockchain üzerindeki klâsik ödeme yığınını tekrar inşa eden merkezi olmayan bir finansal ödeme ağıdır. İkinci sırada, Velodrome Finance yer aldı. Velodrome, Optimism Network’te merkezi ticaret ve likidite pazarı olan bir AMM’dir. Andrew Cronje tarafından tanıtılan Solidly Exchange modelinin bir sonraki evrimidir.

Listenin üçüncü sırasında, Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi köpeğinin isminden esinlenen bir coin olan FLOKI yer aldı.  Popüler Dogecoin’in klonu olan Baby Doge Coin listede dördüncü sırada yer aldı. Baby Doge, sempatik ve sevecen markasının yanı sıra hayvan hayır kurumlarını destekleme taahhüdü sayesinde kıymetli bir takipçi kitlesi kazandı. Beşinci sırada, yatırımcıların daha uygun yatırım kararları almalarına yardımcı olmak için yapay zeka ve makine tahsilinden yararlanan bir coin olan Optimus AI yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Türkler Bu Altcoin’leri Avladı! 3

Optimus AI, piyasa trendlerini tahlil etmek ve yatırımcılara içgörü sağlamak için gelişmiş algoritmalar kullanmakta. Bu da onu ticaret stratejilerini geliştirmek isteyen yatırımcılar ortasında tanınan bir seçim haline getiriyor. Zig Zag, listede altıncı sırada yer aldı. Gelecek vaat eden bu coinlerin popülerliğine karşın Bitcoin yeniden de listeye yedinci sıradan girmeyi başardı. Bitcoin, 2009’daki başlangıcından bu yana baskın kripto para ünitesi olmuştur. Listenin sonlarında Radix,  Retreeb ve Pi Network yer aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap