Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü!

Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü!

Bu hafta tüm kripto para piyasasında fiyatların en çok düştüğü altcoin projeleri dikkat çekti. İşte en çok düşen coin’ler ve analist Valdrin Tahiri’nin bu coin’lere yönelik beklentileri…

APE fiyatı, düşüşlere öncülük etti

APE fiyatı, 28 Nisan’da tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 24,45 dolardan bu yana yüzde 93 oranında düştü. Düşüş, 7 Temmuz’da tüm vakitlerin en düşük düzeyi olan 1,83 dolar ile doruğa ulaştı. Bu, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yüzde 93’lük bir düşüş manasına geliyor. Günlük RSI düşüşün devamını destekliyor. Piyasa yatırımcıları RSI’ı çok alım yahut çok satım şartlarını belirlemek ve bir varlığı biriktirmeye yahut satmaya karar vermek için bir momentum göstergesi olarak kullanır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü! 1

50’nin üzerindeki bilgiler ve üst taraflı bir trend boğaların hala avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki dataları bunun zıddını gösterir. Gösterge 50’nin altında ve düşüyor. Analiste nazaran bu da düşüş eğiliminin bir işareti. APE düşmeye devam ederse, bir sonraki en yakın dayanak 1,59 dolar olacaktır. Lakin, fiyat bir ralli başlatırsa, şu anda 2,50 dolar olan kısa vadeli azalan direnç çizgisine hareket edebilir.

Fantom (FTM) fiyatı ret yedi

FTM fiyatı 10 Haziran’da üst taraflı bir harekete başladı. Artış sırasında, 0,32 dolarlık direnç alanından çıkmak için iki teşebbüste bulundu. Lakin, her ikisi de başarısız oldu ve arka arda daha düşük doruklar (kırmızı simgeler) oluşturdu. İkinci yüksek düzeyden sonra FTM fiyatı keskin bir düşüş yaşadı. FTM, 0,618 Fib geri çekilme dayanak düzeyinin çabucak üzerinde 0,26 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü! 2

Fibonacci geri çekilme düzeyleri teorisine nazaran, bir istikamette değerli bir fiyat değişikliğinin akabinde, fiyatın birebir tarafta devam etmeden evvel kısmen evvelki bir fiyat düzeyine dönmesi beklenmekte. Düşüş düzeltici ise 0,618 Fib düzeyi ekseriyetle taban olarak hareket eder. Bu nedenle, FTM 0,26 dolardan sıçramayı başarırsa, 0,32 doların üzerine çıkmak için öbür bir teşebbüste bulunabilir. Lakin, bunu başaramazsa, fiyat bir sonraki uzun vadeli takviyeye 0,20 dolara düşebilir.

Conflux (CFX) direnci aşamadı

CFX fiyatı 13 Mart’tan bu yana azalan bir paralel kanal içinde düşüş gösterdi. Bu cins kanallar çoklukla düzeltici modeller içerir, yani kanaldan sonuncu bir kopuş gelecekteki en muhtemel fiyat senaryosudur. 10 Haziran’da CFX fiyatı kanalın dayanak sınırından sıçradı ve dirence gerçek üst taraflı bir hareket başlattı. Fakat, kanalın orta çizgisi (kırmızı daire) tarafından reddedildi ve o vakitten beri düştü. Bu bir düşüş işareti olarak kabul edilir. Düşüş devam ederse CFX, kanalın dayanak çizgisi ve 0,14 dolarlık yatay takviye alanı tarafından oluşturulan 0,14 dolarlık takviye düzeyine düşebilir. Öte yandan, CFX kanalın orta çizgisinin üzerine çıkarsa, direnç çizgisine gerçek bir artış gelecekteki en muhtemel fiyat senaryosu olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü! 3

Altcoin Synthetix (SNX) yatay seviyede

SNX fiyatı 10 Haziran’dan bu yana arttı. Üst yanlışsız hareket, 2 dolarlık yatay alanın geri kazanılmasına neden olduğu için çok değerliydi. Daha evvel, fiyat görünüşte düzeyden düşmüştü. Lakin, artış nedeniyle, evvelki arıza yalnızca bir sapma olarak kabul edilir. Artış devam ederse SNX, 2,50 dolar düzeyindeki uzun vadeli azalan direnç çizgisine gerçek hareket edebilir. Bununla birlikte, fiyat 2 dolar alanının altında kapanırsa, muhtemelen 1.30 dolardan yılın en düşük düzeyine bir düşüş gerçekleşecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Düşerken Bu 5 Altcoin Büyük Tasfiye Gördü! 4

Stellar (XLM) fiyatı direnç alanının üzerine çıkamadı

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere Stellar fiyatı 30 Haziran’da yılın en yüksek düzeyi olan 0,12 dolara ulaştı. Fakat, artışa karşın 0,11 dolarlık direnç alanının üzerine çıkamadı ve kapanış yapamadı. Bunun yerine, satış baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir üst fitil oluşturdu.  Daha sonra, fiyat hızlanan bir oranda düştü ve şu anda 0,09 dolarlık takviye alanına yaklaşıyor. XLM sıçrama yaparsa, 0,11 doların üzerine çıkmayı deneyebilir. Lakin, aşağı kırılırsa bir sonraki takviyenin 0,08 dolara düşmesi beklenecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap