Bitcoin düşerken Altcoin pazar payı sürekli artıyor

Bitcoin düşerken Altcoin pazar payı sürekli artıyor

Paylaş
Bitcoin düşerken Altcoin pazar payı sürekli artıyor

Altcoin piyasası pazar payı, Eylül ayının başından bu yana sürekli olarak artıyor. Mevcut direnç alanının dışına çıkarsa, birçoğunun Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye devam etmesi muhtemel gibi gözüküyor.

Bitcoin fiyatı yalnızca geçtiğimiz hafta % 20 azaldığı için, piyasalardaki panik ve korku artışı meydana geldi. Eylül ayının başından bu yana izlemesi ilginç olan şey, altcoinlerin BTC çiftlerinin zaman zaman alışılmadık olan Bitcoin’den daha iyi performans göstermesidir.

Ancak, toplam altcoin piyasası limitinin ABD doları değeri o kadar iyi gözükmüyor. Bir tersine dönüş başlatabilen önemli bir destek seviyesine ulaşmış olmasına rağmen, henüz bir yükseliş eğilimi için onay bulunmuyor.

Kripto para traderı ve analisti @cryptoMichNL, BTC’nin 13.700 dolardan geri çekilip bir miktar destek bulması üzerine mevcut altcoin rallisinin başladığını belirtti.

Özellikle birçoğunun şaşırtıcı derecede iyi performans göstermesi altcoinlerin gelecekteki umutları konusunda “hevesli” olduğunu belirtti.

Uzun vadeli altcoin desteği

Altcoin Pazar payı, Eylül ayında % 30 seviyesinde destek buldu ve bu durum yükseliş eğilimini başlattı.

RSI’nin kısa süre içerisinde 20’ye yakın aşırı satım değerlerine ulaştığını belirtmekte fayda var. Eylül başında belirlenen 19 değeri, kaydedilen en düşük değerdi.

Günlük tabloya baktığımızda, fiyatın iki kez yükselemediği bir direnç alanı olan yüzde 34’ü görebiliriz.

Ek olarak, fiyat yükselen bir trend çizgisini izlemiyor olsa da, 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalar (MA) yükseliş eğilimi gösterdi. Fiyat şu anda bu iki çizginin üzerinde işlem görmekte olup, muhtemelen 50 günlük MA üzerinde destek bulmuş durumda.

Bu seviyeyi korumaya devam ederse, direnç alanının üstünde çıkış yakalayabilir. Bu nedenle, gelecek aylarda altcoinler BTC’den daha iyi bir performans gösterebilir.

Toplam Altcoin piyasa değeri

Toplam altcoin piyasa değeri, 65 milyar dolar olan 0.786 fib seviyesine geriledi. Bu, fiyat tamamen geri çekilmeden önceki son fib desteği olarak kabul ediliyor.

Fiyat yükseliş yönünde bir tepki verse de, geri dönüş için henüz başka bir işaret yok. Dolayısıyla, geri dönüş mümkün olmakla birlikte, mevcut piyasa hareketleriyle bir doğrulama hala söz konusu değil.

beincrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap