Bitcoin, Dow Jones Yüzünden Darbe Almaya Devam Edebilir!

Bitcoin, Dow Jones Yüzünden Darbe Almaya Devam Edebilir!

Paylaş
Bitcoin, Dow Jones Yüzünden Darbe Almaya Devam Edebilir!

Dow Jones Endüstri Endeksi Cuma günü biten haftalık alım satımı 19.000 puanda tamamladı ve tek bir ay içerisinde görülen 4. kırmızı mum rekorunu kırdı. Dow Jones‘un tarihinde böylesine fırtınalı bir ay daha önce çok nadiren görüldü ve düşüşün etkileri Bitcoin’e de yansıyor.

Bitcoin Yine Düştü

Lider kripto para birimi Bitcoin dün 6.800 dolara kadar yükselirken, Dow Jones’un kapanması ile beraber ciddi bir düşüş yaşadı ve gece 6.000 doların bile altına indi. Bazılarına göre Bitcoin geleneksel varlıklarla arasındaki bağı koparmış gibi gözükse de, Dow Jones’un yaşadığı düşüş sonrası BTC’nin de gerilemesi durumun farklı olduğuun gösteriyor.

Tarihindeki en kötü dördüncü ayı geçiren Dow Jones, Bitcoin’in de 2018 yılının dip noktalarına gerilemesine yol açtı. En son 1930’lu yıllarda böylesine gerileyen Dow Jones’un Bitcoin’i böylesine sert etkilemesi birçok kripto para yatırımcısını da korkutuyor.

Gelişmekte olan ülkelerdeki dolarizasyon USD’nin fiyatını arttırsa da, geleneksel ve kurumsal yatırımcıların panik satışları BTC üzerinde ciddi bir satış baskısı oluşturuyor. Dow Jones’un düşmeye devam etmesi ise kesinlikle BTC’nin yükseliş trendinin önünü kesebilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap