Bitcoin Dört Gün İçerisinde 1 Milyon Dolara Çıkar mı? Muhtemelen Hayır

Bitcoin Dört Gün İçerisinde 1 Milyon Dolara Çıkar mı? Muhtemelen Hayır

Paylaş
Bitcoin Dört Gün İçerisinde 1 Milyon Dolara Çıkar mı? Muhtemelen Hayır

Hedge fonu yöneticilerinden James Altucher, bundan iki yıl önce Bitcoin fiyatının geleceğiyle ilgili bir tahminde bulunmuştu.

Kasım 2017’de CNBC’ye konuşan Altucher, Bitcoin fiyatının 2020’ye kadar 1 milyon dolara çıkabileceğini söylemişti.

Tutmadı…Muhtemelen

Günümüzde pek çok kripto para yorumcusu Bitcoin fiyatıyla ilgili çeşitli tahminlerde bulunuyor, birbirinden farklı analizler yapıyorlar. Bu tahminlerden bazıları gerçekten tutsa da bazıları, kısaca, tutmuyor.

Görünüşe göre James Altucher’in bundan iki yıl önce yaptığı tahmin de tutmayacak. Bitcoin fiyatı Coinmarketcap verilerine göre şu anda 7 bin 350 dolar seviyesinde seyrediyor. Ancak Altucher, BTC’nin 11 bin dolar civarında olduğu dönemlerde fiyatın 2020’ye dek 1 milyon dolara çıkabileceğini söylemişti. Altucher’in bu tahminin tutması teknik olarak hala mümkün ama bunun gerçekleşmesi için fiyatın 4 gün içerisinde 1 milyon dolara çıkması gerekiyor.

Hakkını vermek gerekirse Altucher’in 2020 tahmininde hiçbir zaman ısrarcı olmadığını belirtmek gerekiyor. Kendisi yakın zamanlarda verdiği bir röportajda tarihin illa 2020 olmak zorunda olmadığını, BTC’nin ilerleyen yıllarda 1 milyon doları görmesinin de mümkün olduğunu belirtmişti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap