Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme!

Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme!

DOGE, Bitcoin, Ethereum ve bir dizi PoW Blockchain’in kaderi belirleyecek MiCA yasa tasarısından olumlu sonuçlar geldi. Avrupa Parlamentosu üyesi Stefan Berger, düzenleyici projenin ihtisas komitesinden geçtiğini ve PoW yasağının olmayacağını duyurdu.

DOGE, BTC, ETC ve ETH yatırımcılarına müjdeli haber

Geçtiğimiz haftalarda, madenciliğe (PoW) dayanan Blockchain’lere yönelik kısıtlama getirecek MiCA yasa tasarısı 24 oya karşı 32 oyla reddedilmişti. Geçtiğimiz birkaç gün içinde yapılan müzakerelerde, Bitcoin (BTC) gibi PoW kriptolarının kullanımını kısıtlamayı amaçlayan çekişmeli bir unsur olmadan bir sonraki tura geçilmek üzere karar kılındı. MiCA çerçevesini denetleyen parlamenter Stefan Berger, diğer AB liderlerinin, madenciliğe dayanan kripto para birimlerini engellemek için son bir girişimde daha bulunacaklarını ifade etmişti. Ancak Berger tarafından yapılan güncellemeye göre PoW yasağı artık söz konusu değil. Aşağıdaki listede yer alan ilgili altcoin projeleri rahat bir nefes alabilir.

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Litecoin (ETC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • XMR, ZEC, BSV, KDA, RVN ve diğerleri.
BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme! 1

PoW tabanlı kripto para operasyonlarını yasaklama taraftarları, tasarının mevcut versiyonuna meydan okumak için yeterli desteği toplayamadılar, bu da MiCa’nın Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi arasındaki üçlü toplantılarda gözden geçirilmek üzere güvenli bir şekilde geçeceği anlamına geliyor. NFT ve DeFi projeleri önümüzdeki haftalarda değerlendirilecek…

MiCA önümüzdeki haftalarda NFT ve DeFi projelerini değerlendirecek

AB yetkilileri ayrıca, NFT ve DeFi token’lerinin MiCA paketine dahil edilip edilmemesi gerektiğini ve hangi AB kurumlarının kripto alanını denetlemesi gerektiğini tartışıyorlar. Berger, bu konuda, MiCA üçlemesinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi.

MiCA nedir?

MiCA, 126 maddeyi ve bunların AB ve üye devlet kurumları tarafından uygulanmasının ayrıntılı bir planını içeren düzenleyici bir çerçevedir. Taslak, Avrupa Komisyonu tarafından Dijital Finans stratejisinin bir parçası olarak 2020’de tanıtıldı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, 14 Mart tarihli MiCA oylamasının ayrıntılarına ve uzmanların görüşlerine buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap