Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı!

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı!

Kriptokoin.com olarak bu yazımızda analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE ile ilgili tahminlerine yoğunlaşıyoruz. Bitcoin ve birkaç altcoin, ayı trendinin sona erebileceğine dair erken işaretler veriyor, ancak daha yüksek seviyelerin üstesinden gelmek zor olabilir.

BTC yükseldi ama…

Bitcoin (BTC), Dow vadeli işlemlerinin keskin bir şekilde toparlanması ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Başkan Joe Biden’in bir gün önce yanlışlıkla yayınlanan dijital varlıklarla ilgili yürütme emri hakkındaki açıklamasının kripto endüstrisi hakkında olumlu açıklamalar içermesiyle 9 Mart’ta yükseldi. Bununla birlikte, Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, mevcut jeopolitik durumun ve artan ham petrol fiyatlarının küresel bir durgunluğa neden olduğu konusunda uyarıyor ve temkinli görünüyor. Bitcoin ve Ether başlangıçta satış baskısı ile karşı karşıya kalabilir.

BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı! 1

Ayıların fiyatı 37.000 dolarlık acil desteğin altına çekmemesi, boğaların güçlü alımlarını çekmiş olabilir. Bitcoin, 9 Mart’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Göreceli güç endeksi (RSI), momentumun yükselişe geçebileceğini gösteren pozitif bölgeye sıçradı. Alıcılar, fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde sürdürürse, BTC/USDT çifti, 45.000 dolar ile yükselen kanalın direnç çizgisi arasında havai bölgeye yükselebilir. Ayıların bu bölgeyi şiddetle savunması bekleniyor. Fiyat genel bölgeden düşerse, parite kanal içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir. Ayılar, kontrolü ele geçirmek için fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

ETH için gelecek seviyeler

Ayılar, simetrik üçgenin altındaki kırılmadan yararlanamadı. Boğaların 2.400 dolara yakın güçlü alımları bir toparlanma başlattı ve Ether (ETH) üçgene yeniden girdi. Bu, son çöküşün bir ayı tuzağı olabileceğini gösteriyor. Boğalar, fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışıyor. Bunu yaparlarsa, ETH/USDT çifti üçgenin direnç çizgisine yükselebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, yeni bir yükseliş trendinin olası başlangıcını önerecektir. Analiste göre, parite önce psikolojik seviyeye 4.000 dolardan doğru yükselebilir ve ardından 4.311 dolardan model hedefine doğru bir atılım yapabilir. Ayıların üstünlüğü elde etmek için pariteyi 2.400 doların altına çekmesi gerekecek.

BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı! 2

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (392 dolar) üzerine çıktı ve boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürürse, yukarı hareket genel dirence 445 dolardan ulaşabilir. Ayıların 445 dolardan güçlü bir savunma yapması muhtemel. Fiyat bu seviyeden düşerse, BNB/USDT çifti hareketli ortalamalara düşebilir. Sabit 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (387 dolar) ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerinde tutamazlarsa, ayılar şanslarını değerlendirecek ve pariteyi 350 dolardan desteğe çekmeye çalışacaklar.

XRP ve Doge için gelecek seviyeler

Boğalar, 50 günlük SMA’yı (0,72 dolar) savunmaya devam ediyor ve bu da daha düşük seviyelerde güçlü talebe işaret ediyor. Alıcılar şimdi Ripple‘ı (XRP) düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye ve sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, satın alma hızlanabilir ve XRP/USDT çifti 0,85 ile 0,91 dolar arasında havai bölgeye yükselebilir. Bu bölge ayılar tarafından güçlü bir direnç sunabilir, ancak boğalar yollarını buldozerlerse parite psikolojik seviyeye 1 dolardan yükselebilir. Aşağı yönde, ayılar, masaları kendi lehlerine çevirmek için fiyatı 0,68 doların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Parite daha sonra 0,62 dolardan 24 Şubat gün içi düşüğüne düşebilir.

BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı! 3

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 8 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (77 dolar) sıçradı ve bu, duyarlılığın olumlu olduğunu ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 94dolar’da genel direncin üzerine itti ve LUNA/USDT çifti şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 103 dolara yakın. Bu seviye muhtemelen sert bir direnç görevi görecektir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını önerecektir. Parite daha sonra 125 dolara doğru yükselebilir. Alternatif olarak, ralli 103 dolarda durursa, ayılar fiyatı 94 doların altına çekmeye çalışacak.

Sol için pozitif ayrışma

SOL/USDT. Solana (SOL), kritik desteği 81 dolardan sıçradı ve bu seviyede güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. RSI, satış baskısının düşebileceğini düşündüren pozitif bir ayrışma oluşturdu. Boğalar şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, gelişen azalan üçgen desenini geçersiz kılacaktır. Böyle bir hareket, agresif boğalar tarafından kısa sürede kapatılarak, fiyatı 122 dolardan genel dirence doğru itebilir. Boğalar bu engeli aşarsa, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. Bu yükseliş varsayımı, fiyat düşerse ve 81 dolardaki güçlü desteğin altına düşerse geçersiz olacaktır.

BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı! 4

ADA/USDT. Cardano (ADA), 0,74 dolarlık desteği geri çekti ve boğaların düşüşlerde satın aldığını gösterdi. Boğalar şimdi fiyatı 20 günlük EMA’nın (0.90 dolar) üzerine çıkarmaya ve psikolojik seviyeye 1 dolara meydan okumaya çalışacak. Fiyat 1 dolardan düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini gösterir. ADA/USDT çifti daha sonra 0,74 ila 1 dolar aralığında biraz zaman harcayabilir. Ayılar fiyatı 0,74 doların altına düşürürse düşüş trendi devam edebilir. Parite daha sonra 0,68 dolardan bir sonraki desteğe düşebilir. Öte yandan, boğalar fiyatı 1 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, kısa vadeli trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir.

AVAX’ta boğalar devrede

AVAX/USDT. AVAX, yükseliş trendi çizgisinden sıçradı ve bu, boğaların bu seviyeye düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı azalan kanalın düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacaklar.Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanma, trendde potansiyel bir değişikliği işaret edecektir. AVAX/USDT çifti daha sonra psikolojik seviyeye 100 dolardan yükselebilir. Ancak bu kolay olmayabilir çünkü fiyat önceki dört kez düşüş trendi çizgisinden aşağı döndü. Ayılar yine bu seviyede yukarı hareketi oyalamaya çalışacak. Fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayılar çifti tekrar yükseliş çizgisinin altına düşürmeye çalışacaklar.

BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı! 5

DOT/USDT. Boğalar 7 Mart’ta 16 dolarda desteği tuttu ve bu olumlu bir işaret. Polkadot (DOT) şimdi, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 50 günlük SMA’nın (18dolar) üzerine çıkmaya çalışacak. Fiyat 50 günlük SMA’nın üzerinde devam ederse, kısa vadeli trendde olası bir değişikliği gösterecektir. DOT/USDT paritesi daha sonra 23 dolarda genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, ilk hedefin 30 dolar ve ardından 32 dolar olduğu yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların pes etmeye istekli olmadığını ve rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu, 16 doların altında bir kırılma olasılığını artıracak.

BTC Piyasası: Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Kestirimler Yapıldı! 6

DOGE için taze tahminler

Dogecoin (DOGE) 7 Mart’ta 0,12 doların altında kırıldı ve kapandı ancak ayılar bu kırılmadan yararlanamadı. Bu, Doge boğalarının bölgeyi 0.12 ile 0.10 dolar arasında agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Doge boğaları, fiyatı 0.12 dolar seviyesinde kırılma seviyesinin üzerine geri itti. DOGE/USDT çifti bu seviyenin üzerinde devam ederse, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Parite daha sonra 0.17 dolardan genel dirence yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyatın hareketli ortalamalardan düşmesi, ayıların henüz vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösterecektir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap