Bitcoin, Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Bitcoin, Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, Dikkatleri Üzerine Çekiyor

2009 yılında birinci çıkan kripto para olan Bitcoin, kesime liderlik yapmaya devam ediyor.

Yatırımcıların dikkatle takip ettiği Bitcoin’in, 2022 yılında yaşadığı yaklaşık yüzde 60 kayıptan sonra bu yıl toparlanma süreci geçireceği iddia ediliyor. Bu beklentiyi doğrularcasına geçtiğimiz hafta, Bitcoin 30.000 dolar düzeyini gördü. Bitcoin, yeni haftaya ise düşüşle başlamıştı. Bitcoin’i takip eden kullanıcılar, yüklü olarak Binance‘i tercih ediyor. Binance, takip edilen memleketler arası kripto para borsaları ortasında yer alıyor. Ferdî yatırımcıların da kripto paranın fiyatını bu platform üzerinden takip ettikleri görülüyor.

Bitcoin, Günden Güne Benimseniyor

Dijital bir ihtilal olarak kabul edilen Bitcoin, elektronik para olarak ortaya çıktı. Bitcoin ile süreç yapmak için bankaya ya da finans kurumlarına gereksinim duyulmaması kıymetli bir etmen olarak dikkat çekiyor. Bitcoin’de süreçler, online olarak yapılır ve anlık olarak sonuçlanıyor.

İşlemlerin yapılması sırasında ise yüksek komitelerin ödenmesine gerek duyulmuyor. Eşler ortasındaki süreçler, aracıya gerek duyulmadan yapılabiliyor. Bu özelliği ile de Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. Bitcoin süreçlerinin şeffaf yapılması ve sansürlenememesi değerli bir özelliği olarak dikkatleri çekmektedir. Tüm bu süreçlere bakıldığında merkeziyetsiz yapısı ile başkan kripto para dikkatleri üzerine çekiyor.

Binance Üzere Mecralarda Türk Lirası ile BTC Alınabiliyor

Bitcoin fiyatı milletlerarası borsalarda dolar üzerinden belirleniyor. Bunun yanında her ülkenin kendi para ünitesini kullanarak da Bitcoin alınması mümkün olabiliyor. Türk yatırımcılar, Binance aracılığıyla BTC fiyatını öğrenebiliyor yahut satın alabiliyor. Bu süreçlerde, 1 Bitcoin fiyatının TL üzerinden karşılığı belirleniyor. Bu sayede, yatırımcıların da yatırımlarını istedikleri ölçü ile yapmaları mümkün olabiliyor.

1 Bitcoin kendi içinde satoshi denilen üniteler bulundurur. 1 satoshi ise 1 Bitcoinin 0.00000001’i kadardır. Bu formda küçük ünitelere ayrılıyor olması sonucunda birçok insan tarafından kullanılabiliyor.

BTC fiyatı birinci çıktığı yıldan itibaren yükseliş ve düşüşler ile değişken bir yapıya sahip olmuştur. Bundan ötürü da yatırımlar yapılmadan evvel fiyat grafiklerinin takip edilmesi gerekir. Tıpkı vakitte finans uzmanlarının da değerlendirmelerinin takip edilmesi hakikat kararın verilmesinde faydalı olmaktadır. SkyBridge Capital kurucusu Anthony Saramucci, olumlu iddiaları ile dikkatleri çekiyor. Saramucci’nin varsayımı, Bitcoin’in 50.000 dolar olması ve ilerleyen yıllarda ise 100.000 dolar olması tarafında.

Binance Üzere Mecralarda Yeni BTC Fiyatı Takip Edilebiliyor

BTC fiyatının ilerleyen günlerde ne olacağı epey merak ediliyor. Bitcoin fiyatını takip etmek için Binance üzere milletlerarası kripto para borsaları tercih ediliyor. Bitcoin’de, stabil olmayan fiyat nedeniyle anlık olarak değişiklikler gözlemlenebiliyor. Binance, BTC fiyatını, dakikalık, saatlik yahut aylık denklemlerde takip ve tahlil etme seçenekleri sunuyor. Bu takip sürecini Binance, hem taşınabilir aygıtlarda hem de web tarafında kullanıcılarına sunuyor.

Bitcoin’de, 2022 yılı içinde yaşanan düşüş 2023 yılında yükseliş trendine dönüştü. Bunun yanında, bilhassa son bir ay içinde oluşan iniş ve çıkışlar ile yatırımcıların kararsızlıkları devam ediyor. Pek çok yatırımcı, 2021 yılında 69.000 düzeyini gören Bitcoin için tıpkı düzey tekrar görülebilir mi sorusunun yanıtını öğrenmek istiyor. Yatırımcılar bu mevzuda karar vermek için uzman görüşlerini araştırırken, ortaya çıkan görüşlerin farklı olması dikkat çekiyor.

Binance Üzere Mecralar Aracılığıyla BTC Grafiği İncelenebiliyor

BTC fiyatı yükselir ve yeni bir boğa piyasası yaşanır mı konusunda karar vermek için grafiklerin takip edilmesi gerekmektedir. Binance üzere milletlerarası kripto para borsaları yatırımcılar için BTC günlük fiyat grafiğinin yanında haftalık ve aylık grafiklerini de paylaşmaktadır.Bu grafiklerin dikkatle takip edilmesi faydalıdır.

Ayrıca dünyada yaşanan ekonomik ve politik gelişmelerin de takip edilmesi gerekir. Küreselleşen dünyada tüm finansal kıymetlerin birbiri ile etkileşim içinde olmaları kaçınılmazdır. Birebir vakitte dünyada yaşanan politik ve ekonomik gelişmelerde başkan kripto paranın fiyatında oluşan değişiklikleri etkilemektedir.

Yatırımcıların da takip ettiği üzere, nisan ayı Bitcoin fiyatında iniş ve çıkışlar devam ediyor. Fiyatı konusundaki bu bilinmezlik karşısında optimist uzman görüşleri yeni bir boğa piyasasına hazırlanılmasını önermektedir. Karamsar uzman görüşleri ise ayı piyasası başlamasının yakın olduğunu belirtmektedir. Uzmanların birbirinin tam aksi olan bu görüşlerinin yanında BTC iner mi çıkar mı karar vermeden evvel 2021 yılındaki tepesinden çok uzakta olduğu unutulmamalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap