Bitcoin Destek Bulmaya Çalışırken Bu Anlatı Giderek Güçleniyor

Bitcoin Destek Bulmaya Çalışırken Bu Anlatı Giderek Güçleniyor

Paylaş
Bitcoin Destek Bulmaya Çalışırken Bu Anlatı Giderek Güçleniyor

Kriptokoin – Bitcoin için son birkaç ay oldukça hareketli geçen anlar öz konusu oldu. Kripto para biriminin fiyatı, bu momentumun düşmesi ve BTC’nin şu anki fiyat seviyelerine inmesi için 7 bin 300 dolardan en yüksek seviyelere ve 10 bin 600 dolara yükselen bir patlayıcı ralliye yol açtı.

Önde gelen bir analist, Bitcoin’in bu ralliyi takiben 10 bin doların üzerinde dengeleyememesinin, birçok analistin geçtiğimiz birkaç ay boyunca eğlenceli hale getirdiği düşüş yönlü “Yankı balonu” anlatısını destekleyebileceğini belirtiyor.

Bitcoin Sürekli Desteğini 8.600 Dolarda Buldu

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 8 bin 190 dolar olan şu anki fiyatı üzerinden yüzde 2’nin üzerinde işlem görüyor ve bu sayede kriptonun geçen gün boyunca sürekli destek bulabildiği 8 bin dolar günlük düşük seviyesinden hafif bir tırmanış görülüyor.

Bitcoin, son birkaç gün ve haftalar boyunca yavaşça daha düşük seviyelere doğru hareket yaparak, yana doğru işlem yapmadan önce çok sayıda destek seviyesi buluyor ve sonuç olarak daha düşük fiyatları ayarlamak için çöküyor.

BTC 8 bin dolar civarında konsolide olurken, bu düşüş eğiliminin yakın vadede devam edip etmeyeceği konusunda belirsizlikler sürüyor, ancak bir analist kriptonun yakında büyük bir yukarı yönlü hareket gerçekleştireceğini düşünüyor.

Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan HornHairs, son attığı tweette bu konu hakkında konuştu ve BTC’ye mevcut fiyat aralığı ve bunun yanında birkaç faktörün taleplerinin bu mevcut fiyat seviyesinin orta vadeli dip seviyesi için bir belirleyici olacağına inanmasına neden olduğunu açıkladı.

Teknik Zayıflık, Ayı Odaklı BTC Yankı Balonu Anlatısını Doğrular mı?

Popüler bir ekonomist ve finansal riskten korunma fonu yöneticisi olan Mark Dow, son zamanlarda bir tweet atarak Bitcoin fiyat hareketinden bahsetti ve “gerçekten güçlü” varlıkların Ekim ayının sonlarında görüldüğü gibi hareketlerin yavaşça değil hızlıca geri çekildiğini açıkladı. 10 bin doların üzerindeki yüksek seviyeler, düşüş odaklı yankı balonunun anlatılarını doğrulayabilir. Ekonomist yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“200dma’nın Bitcoin için önemli olup olmadığını göreceğiz. Ancak gerçekten güçlü varlıklar, özellikle ATH’lerin altından başladıklarında, 10 bin dolardan geri hamle yapmazlar. Yankı kabarcığının tezi gevşiyor, bazen ters spazmlar oluyor ve kademeli olarak FOMO zayıflıyor. Bazen de daha da güçleniyor.”

Eğer BTC yakın vadeli desteğinin üzerinde duramıyorsa ve son ralli sırasında meydana gelen kazancı tam olarak geri çekemezse, kapıları daha da fazla zarara doğru açan önemli zayıflığı teyit edebilir.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap