Bitcoin.com’dan Bitcoin Cash Halving Öncesi Tepki Gören Hamle!

Bitcoin.com’dan Bitcoin Cash Halving Öncesi Tepki Gören Hamle!

Paylaş
Bitcoin.com’dan Bitcoin Cash Halving Öncesi Tepki Gören Hamle!

Bitcoin Cash topluluğu çok az bir süre kalan blok ödülü yarılanmasına rağmen oldukça zor günler yaşıyor gibi gözüküyor. Bitcoin‘in (BTC) aksine, Bitcoin Cash’in Halving’i topluluktan heyecandan çok korku yarattı ve BCH ekosisteminin en büyük destekçilerinden olan Bitcoin.com büyük çaplı bir işten çıkarma yaptı.

Bitcoin.com Çalışanların Yarısını “Kovdu”

Aktarılan bilgilere göre Bitcoin.com hem Koronavirüs etkisi hem de yaklaşan Halving’in korkusu ile çalışanlarının %50’sini işten çıkardı. Candor isimli iş takip sitesinin aktardığı bilgilerde özellikle Bitcoin.com’un madencilik havuzlarında çalışanların çıkartıldığı görülüyor. Bunun anı sıra Bitcoin.com’un internet sitesi kolunda çalışanların bir kısmının da 8 Nisan tarihinde gerçekleşmesi planlanan Halving öncesinde çıkartıldığı ortaya çıktı.

Bitcoin.com üzerindeki artan baskı, Roger Ver’in CEO’luk görevini bırakmasından sonra daha gözle görülür bir hal almaya başladı. Ver hala firmada yöneticilik görevi üstleniyor olsa da şirketin 132 çalışanının yarısının ayrılmış olması işlerin pek iyi gitmediğinin düşünülmesine sebep oluyor.

Whale Panda ise konu hakkında yaptığı açıklamada Roger Ver’in “insanları dolandırmak için kullandığı” Bitcoin.com alan adını satmak zorunda kalabileceğini ima etti ve bunu umduğunu vurguladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap