Bitcoin Çin’de, Listenin 15. Sırasına Geriledi

Bitcoin Çin’de, Listenin 15. Sırasına Geriledi

Paylaş
Bitcoin Çin’de, Listenin 15. Sırasına Geriledi

Kripto para dünyasının lideri konumunda bulunan Bitcoin’i listelerinde 15. sıraya düşüren Çin’e karşı Bitcoin topluluğu yoğun tepki gösterdi. Çin Elektronik Enformasyon ve Endüstri Geliştirme Kurulu, Bitcoin’i kripto paralar içerisinde en büyük sanal para olarak görmediğini açıkladı. CCID, dijital paralara yönelik olarak hazırladığı listede en iyi ve en değerli kripto para olarak EOS’u gösterdi. Yayınlanan bu listede Bitcoin kendisini 15. sırada bulurken bu durumdan Bitcoin topluluğu rahatsız olduğunu belirtti.

Kripto para dünyasının baş mimarı olan ve pek çok borsada ilk sırada yer alan Bitcoin’i listenin 15. sırasına atan CCID’e karşı tepkiler giderek büyüyor. CCID tarafından yayınlanan daha önceki listede Bitcoin 13. sırada yer alıyordu. Şimdiki yayınlanan listede ise 2 basamak daha düşerek 15. sıraya geriledi. Yaşanan bu olaydan sonra açıklama yapan CCID yetkilileri, oroijinal dijital paraların sıralamasının bu şekilde olduğu vurgulanırken EOS‘un ise birinci sırada yer alması da şaşkınlık yarattı. Öte yandan Ethereum ve TRON’a da öncelik tanınarak listede ilk sıralarda yer alıyor.

Bitcoin saunucuları Çin’de yayınlanan bu listeye büyük tepki gösterirken Ethereum, TRON ve EOS gibi kripto para savunucuları da yayınlanan bu listeden memnun olduklarını açıkladı. Kripto para yatırımcılarından olan Mike Dudas ise Çin’in hazırladığı bu listeye büyük tepki gösterdi. Dudas, Bitcoin’i her fırsatta eleştiren FlipsideCrypto ile Çin’deki bu kurulun aynı algoritmayı kullandığını öne sürdü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap