Bitcoin Cash’ten Tartışmalı ‘Madencilik Vergisi’ Önerisi

Bitcoin Cash’ten Tartışmalı ‘Madencilik Vergisi’ Önerisi

Paylaş
Bitcoin Cash’ten Tartışmalı ‘Madencilik Vergisi’ Önerisi

Bitcoin’in market hacmine göre en büyük forku olan ve birçok yatırımcısının ‘Bitcoin’in asıl başarmak istediği şeyin yolunda ilerleyen’ kripto para olarak tanımladığı Bitcoin Cash’in, en önemli pazarlama noktalarından birisi de merkeziyetsizlik.

Bitcoin Cash topluluğunun önde gelen isimleri hemen her fırsatta Bitcoin’in oldukça merkezi ve sansür dolu bir yapıya sahip olduğundan dem vururken, Bitcoin Cash’te ise böyle bir şeyin olmadığını ifade ediyorlar.

Fakat Bitcoin Cash ağının en büyük madencilerinden birisinin ortaya attığı yeni fonlama modeli ise, hem Bitcoin Cash’i hem de ağın merkeziyetsizliğini tartışmaya açacak cinsten.

Ağın en fazla katkı yapan madenci şirketi olan BTC TOP’un CEO’su Jiang Zhuoer, yaptığı açıklamada blok ödüllerinden elde edilen gelirin yüzde 12.5’inin geliştirme fonuna aktarılmasını teklif etti.

6 ay sonraya planlanan protokol güncellemesi için önerilen bu teklif ise hem madencileri zor durumda bırakabilir, hem de ağdaki merkeziyet tartışmalarını yeniden gündeme getirebilir.

Eğer bu teklif kabul görürse, Hong Kong merkezli olması planlanan bu fona, şu anki Bitcoin Cash fiyatı ile, toplamda 7 milyon dolara yakın bir kaynak aktarılmış olacak.

Aynı zamanda teklifte bu vergiyi kabul etmeyen kişilere de ceza gelmesi gündemde.

Bu durum, önümüzdeki dönemde daha da fazla tartışmaya yol açacak gibi görünüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap