Bitcoin Cash ve Bitcoin SV Fiyatları Niye Uçuşa Geçti?

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV Fiyatları Niye Uçuşa Geçti?

Paylaş
Bitcoin Cash ve Bitcoin SV Fiyatları Niye Uçuşa Geçti?

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde epey ciddi miktarda değer kazandı.

Bitcoin’den hard fork yoluyla ayrılan bu iki kripto para da şu sıralar sosyal medyada büyük ilgi görüyor. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV fiyatlarında yaşanan bu hareketliliğin başlıca Craig Wright’ın açıklamalarından kaynaklandığı düşünülüyor.

Fiyatlar Uçuyor

Bundan bir gün öncesine kadar 235 dolar seviyesinde seyreden Bitcoin Cash fiyatı yalnızca birkaç saat içerisinde yüzde 15 civarında değer kazandı ve 270 dolara kadar yükseldi.

Buna benzer bir hareketlilik Bitcoin SV fiyatında da yaşandı. Hatta Bitcoin SV, Bitcoin Cash’ten çok daha iyi bir performans sergiliyor. Geçtiğimiz gün 117 dolar olan Bitcoin SV, yüzde 40 artışla 165 dolara kadar çıktı.

Peki Neden?

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV fiyatlarını harekete geçiren şeyin Craig Wright tarafından yapılan açıklamalar olduğu düşünülüyor.

Wright bundan birkaç saat önce üçüncü bir Tulip Trust’ın duyurusunu yaptı ve bu hesapta yüklü miktarda Bitcoin tuttuğunu açıkladı. Konuya ilişkin bilgileri mahkemeyle paylaşan Wright’ın hesabında milyarlarca dolar değerinde BTC bulunduğu düşünülüyor.

Peki Wright’ın bu açıklamalarının Bitcoin Cash ve Bitcoin SV ile alakası ne? Bu noktada Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’nin birer Bitcoin forku olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Bu alternatif kripto paraların (altkoin) yatırımcıları, Wright’ın hesabındaki bu BTC’leri aniden satabileceğini, bunun da BTC fiyatını derinden sarsabileceğini düşünüyorlar. Wright’ın Bitcoin fiyatını manipüle etmesinden endişelenen bu yatırımcılar, mahkemeye sunulan bu belgeyi gördükten sonra Bitcoin forklarına geçiş yapmaya başladılar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap