Bitcoin Cash İçin “Endişelenmeye Gerek Yok”

Bitcoin Cash İçin “Endişelenmeye Gerek Yok”

Paylaş
Bitcoin Cash İçin “Endişelenmeye Gerek Yok”

En büyük kripto paralardan biri olan Bitcoin Cash geçtiğimiz günlerde halving sürecini tamamladı. Böylece BCH madencileri artık kazdıkları bloklardan ödül olarak 12.5 BCH yerine 6.25 BCH almaya başladılar.

Birçok Bitcoin Cash madencisi gelir miktarındaki bu düşüş yüzünden madencilik yapmayı bıraktı. Bunun sonucunda BCH ağındaki hash oranının hızla düşmeye başladığını gördük. Hatta bu halvingin yapıldığı gün o kadar ciddi bir seviyeye ulaştı ki halvingdeon sonra 2 saat boyunca herhangi bir blok kazılmadı.

Bitcoin Cash hash oranı (BitInfoCharts)

Endişeye Gerek Yok

Birçok Bitcoin Cash madencisinin halving sonrasında Bitcoin’e geçiş yaptığı ve Bitcoin kazmaya başladıkları düşünülüyor. Bitcoin’in halvingi mayıs ayının ortalarında olacağı için BTC madencileri ödül olarak hala 12.5 adet BTC alıyorlar. Dolayısıyla şu an için Bitcoin madenciliği yapmak Bitcoin Cash madenciliği yapmaktan daha kârlı olabiliyor.

Bitcoin Cash’in en sıkı destekçilerinden biri olan Roger Ver ise şu an için endişe etmeye gerek olmadığını söylüyor. Bitcoin Cash’in hash oranındaki düşüş hakkında konuşan Ver, hash oranından daha önemli şeyler olduğunu ve hash oranının zaman içerisinde düzeleceğini düşünüyor.

“Hash rate fiyattaki hareketliliklere göre değişiklik gösterir. Hash oranındaki düşüş beni endişelendirmiyor. Bence asıl sorun insanların daha kolay bir şekilde kripto para kullanabilmelerini sağlamakla ilgili. Bizim asıl hedefimiz bu olmalı. Hash rate bu işin sadece küçük bir parçası.”

Uzun Vadeli Plan

Hash oranının zannedildiği kadar önemli olmadığını söyleyen Roger Ver, kripto paraların kullanım alanlarının daha önemli olduğuna inanıyor. Onun görüşlerine göre insanlar hash oranını vs. değil, kripto paraları nasıl daha geniş kitlelere yayabileceklerini düşünmeliler.

Roger Ver’in açıklamalarına göre Dünya genelindeki kripto para kullanımını arttırabilmek için önce buna uygun araçlar, platformlar geliştirmek gerekiyor. Bu sayede kripto paralara duyulan talebin artacağını söyleyen Roger Ver fiyatın da bunu takip edeceğini belirtiyor:

“Dünyadaki her şey gibi kripto paraların fiyatı da arz ve talebe göre belirleniyor. O yüzden benim uzun vadeli planım Bitcoin Cash’e ve diğer kripto paralara duyulan talebi arttırmak. Bunun için kripto paraların günlük yaşamda kullanılabiliyor olmaları gerekiyor. Bu yüzden insanların kripto para kullanabilmeleri için yeni araçlar geliştirmeliyiz.”

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap