Bitcoin Büyük Döviz Çıkışı Yaşıyor! Bu Hangi Düzeylerin Habercisi?

Bitcoin Büyük Döviz Çıkışı Yaşıyor! Bu Hangi Düzeylerin Habercisi?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Büyük Döviz Çıkışı Yaşıyor! Bu Hangi Düzeylerin Habercisi?

Bir haftalık yükselişin ardından, Bitcoin fiyatı kazanımlarının büyük bir kısmını iade etti. Yatırımcılar, lider kriptonun fiyatı altı ayın en düşük seviyesinde kaldığı için borsalar arasında Bitcoin’i silip süpürmeye devam ediyor, ancak arz açığına rağmen BTC’nin fiyatı değişmedi. Analistler, bu durumun her iki yönde etkilerini değerlendiriyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin’in arz açığı, fiyatın yükselmesini engellemek için yeterli değil

Bitcoin, son yirmi altı hafta boyunca düzenli olarak borsalardan ayrıldı. Son kripto düşüşüne rağmen, yatırımcılar BTC’yi borsalardan atmaya devam ederek arz eksikliğine neden oldu. Bitcoin rezervleri geçmişte borsalar arasında düşüyor ve bu da yatırımcıların uzun vadeli yatırım için emtia biriktirdiğini gösteriyor. Bu, BTC fiyat artışını besleyen borsalarda anında arz kıtlığına neden olur. Öte yandan, en son Bitcoin birikimi henüz bir artışa yol açmadı. Mevcut fiyat düşüşünün ardından, Bitcoin altı ayın en düşük seviyesine yakın duruyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Büyük Döviz Çıkışı Yaşıyor! Bu Hangi Düzeylerin Habercisi? 1

ABD ve diğerlerinden gelen uyarılar nedeniyle, geçen haftaki Bitcoin fiyat kazanımları (Bitcoin’in yaptırımlardan kaçınmak için bir geçici çözüm olarak kullanılmasından sonra) Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ilerledikçe tamamen silindi.

Bitcoin trend değişimine hazır görünüyor

Yatırımcılar, sekiz yıldan fazla bir süredir atıl durumda olan statik bir balina adresi bugün yeniden canlandırıldığından, şimdi BTC fiyatının bir trend tersine çevrilmeye hazır olduğunu düşünüyor. 2013’ten bu yana, balinalar, şu anda 15 milyon dolar değerinde olan 407 Bitcoin’i elinde tutuyor. Balina cüzdan etkinliği, bir Bitcoin fiyat trendinin tersine döndüğünü gösterir.

BTC Piyasası: Bitcoin Büyük Döviz Çıkışı Yaşıyor! Bu Hangi Düzeylerin Habercisi? 2

Analistler, Bitcoin’in yakın gelecekte 35.000 dolar düşeceğini tahmin ediyor

FXStreet analistlerine göre Bitcoin’in fiyatı hem günlük hem de üç haftalık grafiklerde düşük. Analistlere göre, Ichimoku bulut momentumu bir Kumo bükümü nedeniyle değişti. Bu, BTC fiyatında aşağı yönlü bir düşüşün ufukta olduğunu gösteriyor. Yazım sırasında BTC, gün içi en düşük seviyesi 37,709 doların %0,45 üzerinde işlem görüyordu. 35.000 dolar bölgesine gerilemek, bu bölgeden yaklaşık %10’luk kayıp anlamına gelecek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap