Bitcoin Bu Yıl 60 Bin Doların Üstüne Çıkar mı?

Bitcoin Bu Yıl 60 Bin Doların Üstüne Çıkar mı?

Paylaş
Bitcoin Bu Yıl 60 Bin Doların Üstüne Çıkar mı?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta genelinde oldukça hareketliydi. Önce hızlı bir yükselişle 9 bin doların üstüne çıkan BTC an itibarıyla 8 bin 600 dolar seviyesinde ilerliyor.

BTC önümüzdeki günlerde yeniden 9 bin doların üstüne çıkar mı, bilinmez. Ancak bazı analistlere göre BTC uzun vadede bundan çok daha fazla değer kazanıp, 60 bin doları dahi aşabilir.

Gelecek Tahmini

Bitcoin fiyatı Aralık 2017’de iyi bir ivme yakalayıp 20 bin dolara kadar yükseldi ve kendi rekorunu kırdı. Daha sonra değer kaybetmeye başlayan BTC o zamandan beri 20 bin dolar seviyesine yaklaşamadı.

Bazı kripto para analistleri ise Bitcoin’in uzun vadede yine buna benzer bir çıkış yapacağını düşünüyorlar. Hatta bu isimlere göre BTC’nin bu seferki yükselişi 20 bin dolar seviyesinde bitmeyecek. Şu an için bu isimlerden bazılarına örnek olarak BTC’ye 1 milyon dolar değer biçen Tim Draper’ı veya BTC’nin 250 bin dolar olacağını söyleyen yorumcuları gösterebiliriz.

60 Binin Üstü

Bazı analistler ise BTC fiyatının yükseleceğini kabul etmekle birlikte bu gibi tahminleri fazla iyimser buluyorlar.

Josh Rager ve Selcoin gibi yorumculara göre Bitcoin’in 60 bin ile 85 bin dolar aralığında bir yere geleceğini söylemek çok daha gerçekçi bir tahmin. Görüşlerini sosyal medya hesabından paylaşan Rager’a göre bazı analistler BTC’nin 100, 200 hatta 300 bin dolar olacağını söyleseler de kendisi BTC’nin 70-85 bin dolar aralığına çıkacağını düşünüyor.

Selcoin de bundan bir yıldan uzun bir süre önce 2020’yle ilgili benzer bir tahminde bulunmuş, BTC’nin bu yıl sonuna dek 60 bin dolara çıkabileceğini belirtmişti.

Selcoin’in açıklamalarına göre insanlar zaman içerisinde ekonomik krizden etkilenmemek için Bitcoin’e ve kripto paralara yönelecekler ve bu da BTC fiyatının hızla artmasına yol açacak..

Yalnızca Tahmin

Bu aşamada tüm bu fiyat beklentilerinin yalnızca tahminden ibaret olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Sosyal medyada Josh Rager’a yanıt veren Crypto Michael’ın da belirttiği üzere bu tahminlerin doğru çıkmaması son derece olası. Bu kripto para yorumcusuna göre ilerleyen hafta/aylarda bir FOMO (kaçırma korkusu) oluşması halinde piyasada hiç beklenmedik şeyler yaşanabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap