Bitcoin bu modeli izlerse 1 milyon dolar olacak: Bu kez nokta atışı tarih verdiler

Bitcoin bu modeli izlerse 1 milyon dolar olacak: Bu kez nokta atışı tarih verdiler

Paylaş
Bitcoin bu modeli izlerse 1 milyon dolar olacak: Bu kez nokta atışı tarih verdiler

Pek çok analist Bitcoin için milyon dolarlık fiyat tahminleri yaptı. Ancak çok az kişi spesifik bir tarihi hedef aldı. Ünlü bir analiste göre BTC’nin tarihsel fiyat hareketini takip etmesi halinde 1 Şubat 2028’de tam 1 milyon dolara varabileceği tahmin ediliyor.

Milyon dolarlık hedef, Timothy Peterson’un Never Look Back (Asla Arkana Bakma) isimli analizinden yola çıkarak ileri sürüldü.

Zaman geçtikçe bazı fiyat tabanlarından aşağı hiç inilmiyor

Peterson, Bitcoin’in sürekli büyüyen bir fiyatı koruduğunu açıklıyor. Başka bir deyişle, adopsiyon büyüdükçe asla ihlal edilmeyen bir fiyat tabanından söz edebiliriz.

Aşağıdaki grafikte görebilirsiniz:

Timothy Peterson ve Craig Hammell ortaya sürdükleri teoriyi şöyle açıklıyor:

Öforik baloncukları görmezden geldiğinizde Bitcoin’in fiyatında istikrarlı bir yükseliş göreceksiniz. Bitcoin çoğu kişi tarafından fark edilmemiş, bilinmeyen bir karakteristiğe sahip. Biz, buna “Asla Arkana Bakma Fiyatı” diyoruz. Bu fiyat, Bitcoin’in belirli bir fiyat seviyesinde olduğu son zamandır. Bu fiyata ulaştığında ise sadece yükselir ve bir daha asla bu değere geri çekilmez.

Bitcoin 1 milyon dolara nasıl yükselecek?

Peterson logaritmik ölçekte “Asla Arkana Bakma” fiyatını belirttiğinde, Bitcoin’in on yıllık tarihi boyunca, yukarı ve sağa doğru güçlü bir eğilim ortaya çıktı.

Coinbase’den yazılım mühendisi Craig Hammell, kabaca bir fiyat tahmini yapmak için tarihsel verileri analiz etti. Analiz maksimum fiyat, minimum fiyat ve ortalama beklenen fiyatı içeriyor.

Bu modele göre, Bitcoin’in 1 Şubat 2028’de yükselmesi beklenen fiyat 1 milyon dolar. Bu tarihteki maksimum fiyat ise yaklaşık 1,5 milyon dolar olarak gösteriliyor.

“Bitcoin tutanlar, Bitcoin’i koruyan ve büyüten devrimcilerdir.”

Peterson’ın “asla arkana bakma” fiyatı, Bitcoin’in temel benimsemesini ve hodler’ları temsil ediyor ve kripto paralarını uzun süre elinde tutanlar, belli bir seviyenin altına inilmemesine sebep oluyor.

Peterson:

Bu grubun davranışı sadece uzun vade odaklı değil, sonsuz odaklı. Bu insanlar Bitcoin kullananlar. Bu grup, Bitcoin’in fiyatı için bir zemin değeri sağlıyor.

Bu eğilim, Bitcoin’in yıllık en düşük fiyatlarında da görülebiliyor. Öforik üstleri ve değişken yükseliş trendlerini takip etmek yerine, Bitcoin’in yıllık en düşük seviyelerine baktığımızda, bir yıl hariç, her zaman büyüdüğünü görüyoruz.

Bitcoin tutanlar, Bitcoin’i koruyan ve büyüten devrimcilerdir.

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap